Konserwacja dachu ma na celu jego odświeżenie i naprawę po to, by w dalszym ciągu korzystanie z niego było bezproblemowe i jak najdłuższe. Co jednak warto wiedzieć na jej temat? Jak często należy ją przeprowadzać i w jaki sposób? Wszelkie niezbędne odpowiedzi znajdują się w niniejszym artykule. Serdecznie zapraszamy do czytania!
Konserwacja dachu – jak często?
O tym, jak często należy przeprowadzać konserwację, decyduje oczywiście stan dachu. Nie wolno jednak czekać, aż zobaczy się przeciekającą wodę czy sypiące się przez otwór liście – regularna kontrola stanu dachu powinna odbywać się odbywać minimum raz w roku. Kontrola wymagająca sprawdzenia większej liczby aspektów w dokładniejszy sposób jest wymagana przynajmniej co pięć lat, gdy dach jest objęty gwarancją. Jeśli już nie jest, wtedy sprawdzenie jego stanu lepiej przeprowadzać częściej, tak co dwa lata.
Na czym polega konserwacja dachów?
Niezależnie od materiału, z którego zrobiony jest dach, konserwacja powinna odbywać się płynnie i dokładnie. Ma na celu eliminację takich uszkodzeń, jak pęknięcia, ukruszenia, odłamania czy korozje. Ważne jest także pozbycie się szkodliwych dla zdrowia i otoczenia mikroorganizmów – pleśni, grzybów i mchu. Jeśli dach wymaga tylko wyczyszczenia z zabrudzeń, możesz to zrobić samodzielnie przy użyciu po prostu miękkiej szczotki i wody. Jeżeli zaś to nie pomaga, ponieważ zabrudzenia są trudniejsze, użyj specjalistycznych środków, dobranych do danego pokrycia dachowego. Konserwacja dachów wiąże się nie tylko z ich naprawą, ale również kwestią estetyczną. Dobrze wyglądający dach to wizytówka każdego domu!
Hydronylon – Twój sprzymierzeniec w konserwacji dachu
Jeśli dotychczasowe środki zawodzą i konieczna jest większa interwencja podczas konserwacji dachów, postaw na Hydronylon. To innowacyjne, autorskie rozwiązanie, którego zadaniem jest wzmocnienie i uszczelnienie dachu, jak również zadbanie o jego nienaganny wygląd. Z Hydronylonem Twój dach będzie wyglądać jak nowy!