Zdradzamy 4 proste i oryginalne pomysły na aranżację świątecznego stołu.

Boże Narodzenie to jedno z najbardziej wyczekiwanych i uwielbianych świąt w naszym kalendarzu. Większości z nas z wyprzedzeniem planuje wszystkie świąteczne wydatki, porządkuje dekoracje i kompletuje prezenty. Czas świątecznych przygotowań to bowiem wyjątkowy moment. Odpowiednio przemyślane dekoracje pozwolą nam podkreślić charakter tych cudownych chwil. Warto więc wcześniej przemyśleć kwestie związane z aranżacją naszego mieszkania. Nie zapominajmy jednak, że święta Bożego Narodzenia to nie tylko choinka czy świąteczne poduszki.

  1. Postaw na nastrojowe dodatki
  2. Zadbaj o wyjątkową zastawę świąteczną
  3. Postaw na akcenty kolorystyczne
  4. Wybierz świąteczny obrus i serwety

Aby w pełni podkreślić klimat świątecznego ducha, zadbajmy także o oryginalną dekorację naszego bożonarodzeniowego stołu. Warto więc postawić na wyjątkową zastawę świąteczną, niebanalny obrus czy kolorystyczne akcenty. Jak więc w ciekawy i pomysłowy sposób udekorować nasz świąteczny stół? Czym zaskoczyć swoich gości? Poniżej znajdziecie kilka prostych i oryginalnych pomysłów, które pozwolą Wam stworzyć wyjątkową i magiczną aranżację świątecznego stołu.

Postaw na nastrojowe dodatki

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, warto także zadbać o odpowiednią dekorację naszego stołu. Klimatyczne i oryginalne dodatki podkreślą wyjątkowy charakter wigilijnej kolacji, tworząc atmosferę rodzinnego ciepła i harmonii. Dekoracyjna świąteczna zastawa w połączeniu z ułożonymi na stole gałązkami choinki lub samodzielnie stworzonym wieńcem, nadadzą wyjątkowy klimat naszej aranżacji. Dekorując stół, nie zapomnij także o świecach czy świątecznym obrusie. Możesz wykorzystać także szyszki, suszone plastry pomarańczy czy laski cynamonu, które dodatkowo wypełnią dom przepięknym zapachem.

Zadbaj o wyjątkową zastawę świąteczną

Głównym bohaterem naszego bożonarodzeniowego stołu pozostaje zastawa. Oryginalna i wyjątkowa zastawa świąteczna podkreśli charakter naszej wigilijnej kolacji. Na świątecznym stole mogą więc zagościć zarówno nowoczesne i proste formy, jak i bogato zdobione, tradycyjne talerze. Oprócz podstawowych elementów, takich jak talerze, miski czy sztućce warto skompletować oryginalne tace, półmiski czy filiżanki. Na zastawie pojawić się mogą delikatne kolorystyczne akcenty czy bożonarodzeniowe detale, na przykład w postaci gwiazdek.

Postaw na akcenty kolorystyczne

Dekorując świąteczny stół, warto postawić na akcenty kolorystyczne nawiązujące do tradycji świąt Bożego Narodzenia. Niezaprzeczalnym faworytem pozostaje więc klasyczna czerwień. Tego typu kolory, w zależności od preferencji, zestawić możemy ze złotymi bądź srebrnymi elementami, takimi jak sztućce czy świeczniki. Te klasyczne połączenia idealnie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Doskonale spiszą się więc zarówno w tradycyjnych i klasycznych aranżacja, jak i w tych bardziej nowoczesnych. Odważny wybór świątecznych akcesoriów na Twój bożonarodzeniowy stół sprawi, że będzie on wyglądać wyjątkowo i oryginalnie.

Wybierz świąteczny obrus i serwety

Ponadczasowym i niezwykle praktycznym elementem dekoracyjnym naszego stołu pozostaje obrus lub bieżnik. Warto więc wybrać ten o oryginalnym i wyjątkowym wzorze, jak na przykład obrus świąteczny w sklepie Wonder. Wyrazisty obrus w kolorze intensywnej czerwieni możesz śmiało połączyć z monochromatyczną, nowoczesną zastawą stołową. Z kolei bogato zdobione talerze i sztućce idealnie sprawdzą się w połączeniu z białym obrusem z minimalistycznym akcentem w postaci stylizowanych, świątecznych haftów. Doskonałym dodatkiem będą także kolorowe serwety, które spiąć możemy za pomocą oryginalnych pierścieni lub przewiązać kolorystycznie dopasowaną wstążką.

Dekoracja świątecznego stołu to jeden z najprzyjemniejszych elementów świątecznych przygotowań. To niekończąca się ilość inspiracji, świątecznych dekoracji i akcesoriów, które umiejętnie połączone stworzą wyjątkową aranżacje. Warto więc zadbać nie tylko o świeczniki czy stroik, ale także wyjątkową świąteczną zastawę czy stylizowany obrus. Nasz świąteczny stół przyozdobić możemy więc na wiele oryginalnych sposobów. 

 

 

One thought on “Zdradzamy 4 proste i oryginalne pomysły na aranżację świątecznego stołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *