Jaki bidet wybrać?

Chcesz wyposażyć swoją łazienkę w bidet? Kiedyś tego typu urządzenie było oznaką luksusu, dziś jest praktycznym sprzętem w wielu domach, szczególnie tam, gdzie są dzieci i seniorzy. Zobacz, jaki bidet wybrać.

Rodzaje bidetów – dobierz go do swoich potrzeb

Popularne modele to te wiszące, oczywiście wykonane z ceramiki sanitarnej. Najczęściej mają biały kolor i są bardzo praktyczne. Sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach, gdzie przestrzeń pod urządzeniem jest po prostu pusta. Wszelkie mocowania są tutaj niewidoczne, bo bidet przylega na stelażu podtynkowym. Właśnie dlatego o jego montażu warto pomyśleć jeszcze na etapie remontu mieszkania czy domu. Później zdecydowanie jest trudniej ingerować w ścianę i wymaga to większych nakładów prac technicznych. W łatwy sposób go dopasować do muszli, która również jest wisząca. Tego typu rozwiązania są bardzo praktyczne, jeśli chodzi o utrzymywanie czystości.

Z kolei bidety stojące mają nieco większą konstrukcję. Nie można ustalać samodzielnie wysokości, na której będą zamocowane. Mocowane są do podłogi.

Na rynku pojawiają się też nowe modele, a wśród nich jest bidet i toaleta w jednym urządzeniu. Miska WC ma funkcję mycia, co znacznie zaoszczędza miejsce, szczególnie w małych łazienkach. Cena jednak może być wyższa niż w przypadku bidetu jako samodzielnego urządzenia. Istnieją też specjalne deski myjące, które mają elektroniczny panel sterowania. Posiadają funkcję mycia, a często też suszenia.

Co ciekawe, możesz też zdecydować się na bidet z prysznicem. Świetnie sprawdzi się np. do mycia nóg. Konstrukcja jest bardzo podobna, jednak zamiast tradycyjnego kranu jest słuchawka prysznicowa, stąd nazwa tego urządzenia. Chcesz zrobić remont łazienki, ale zastanawiasz się, skąd wziąć na to tyle pieniędzy? Kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, weź pod uwagę wielkość urządzenia. Z reguły mają one około 40 centymetrów szerokości, jednak warto zorientować się, jak taki wymiar będzie prezentować się w łazience. Pamiętaj też o tym, że wygląd bidetu powinien być spójny z toaletą. Na rynku są też inne odcienie niż uniwersalna biel, a wśród nich jest np. elegancka czerń. Do wyboru jest wiele ciekawych konstrukcji, od prostych, przez zaokrąglone. Niektóre są stylizowane na klasyczne w stylu vintage.

Korzystanie z bidetu nie powinno być skomplikowane, dlatego sprawdź, czy jest on skonstruowany w taki sposób, że będzie komfortowy dla wszystkich domowników. Powinien mieć baterię na wyciągnięcie ręki, a regulacja temperatury nie może sprawiać problemu.

W praktyce, bidet powinien być zawieszony na takiej samej wysokości, co toaleta. Najczęściej jest to 45-50 cm. Bidet przyda się w mieszkaniach, w których są seniorzy i dzieci. Wtedy może pełnić rozmaite funkcje, np. mycie rąk przez maluchy, ze względu na komfortowy dostęp do kranu. Zdecyduj się na kredyt gotówkowy i nie martw się, skąd weźmiesz pieniądze na remont. Pamiętaj tylko o regularnej spłacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *