Jakie oświetlenie do salonu wybrać?

Salon to jedno z miejsc, w którym trzeba zadbać o wysokiej jakości oświetlenie. Trzeba pamiętać, aby światło w tym pomieszczeniu sprzyjało relaksowi, pozwalało się skupić oraz było dostosowane do oczekiwań domowników. Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby wybierać wiele różnych źródeł światła. Aktualnie żyrandol znajdujący się na środku jest mało popularny i jednak przez większość osób jest unikany. W większości przypadków stosuje się takie rozwiązania jak oświetlenie podłogowe, kinkiety, listwy ledowe i wiele innych pokrewnych rozwiązań. Wbrew pozorom obecnie wyposażenie salonu w światła nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Aby to zrealizować trzeba pamiętać o wielu różnych zasadach.
Zasady, które trzeba przestrzegać dbając o oświetlenie salonu:- Zastosowanie oświetlenia o jasnych, przezroczystych kloszach sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się większe przynajmniej pod kątem optycznym.- Skierowanie światła na sufit zamiast na ziemię sprawia, że salon będzie wyglądał na wyższy niż jest w rzeczywistości- W przypadku oświetlenia dłuższej ściany można uzyskać o wiele lepsze proporcje pomieszczenia.- Umieszczenie lampy niedaleko lustra pozwala na uzyskanie efektu powiększenia wnętrza. – Oczywiście w większości przypadków doskonale sprawdzą się lampy o niebagatelnych i niepowtarzalnych kształtach. Zapewniają one możliwość odciągnięcia uwagi od niektórych niezbyt ciekawych elementów salonu. W ten sposób można przyciągnąć uwagę do naprawdę wyjątkowych elementów tych, które akurat są pożądane jeśli chodzi o zwrócenie na nie uwagi.
Wbrew pozorom wystarczy więc tylko wybrać oświetlenie, które oświetli właśnie te elementy, które powinny być oświetlone. Ważne jednak, aby zapewnić odpowiednią ilość światła, bez tego użytkowanie salonu stanie się bardzo trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *