Jaki robot kuchenny wybrać?

Robot kuchenny jest niezwykle przydatnym urządzeniem w każdej kuchni. Przy jego pomocy możemy wykonać wiele dań i deserów bez konieczności posiadania dodatkowych urządzeń. Jaki sprzęt warto wybrać aby mieć pewność dobrze wydanych pieniędzy? Poniżej zamieszczamy kilka podpowiedzi.
Robot kuchenny – co potrafi?
Na rynku istnieje bardzo wiele robotów kuchennych, posiadających różne możliwości. Dziś skupimy się jednak na najbardziej popularnych i najczęściej przydatnych w kuchni funkcjach, których warto szukać w tym urządzeniu. Przy pomocy robota kuchennego możemy:

mieszać i wyrabiać ciasta,
rozdrabniać i miksować produkty,
ścierać i kroić warzywa oraz owoce,
mielić mięso,
wyciskać soki.

Naturalnie, przy wyborze odpowiedniego urządzenia powinniśmy kierować własnymi potrzebami i wymaganiami. Część funkcji może okazać się w naszym przypadku całkowicie zbędna, podczas gdy inne będą niezastąpione.Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie przed zakupem, co oferuje dany model.
Z misą czy bez?
Obecnie na rynku istnieją roboty kuchenne z podziałem na dwa rodzaje:

z misą – wśród, których można wyróżnić roboty tradycyjne, o jednym kierunku obracania się mieszadeł oraz planetarne – wielokierunkowe.
z malakserem – oferujące więcej funkcji niż roboty z misą, takich jak siekanie czy rozdrabnianie. W komplecie często zawiera przystawki, dzięki którym możemy zmielić kawę oraz wyciskać soki.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?
Szeroki wybór robotów czynnościowych dostępnych na rynku, może spowodować niemały zawrót głowy. Przy zakupie warto więc zwrócić uwagę na parametry takie jak moc, która nie powinna wynosić mniej niż 800-1000 W dla małych i średnich urządzeń, a dla większych 1500 W. Dzięki niej robot nie będzie szybko się przegrzewał i dłużej popracuje na jednym uruchomieniu. Warto również wziąć pod uwagę obroty, których sugerowana wartość nie powinna być niższa niż 300, oraz materiał z jakiego został wykonany (radzimy unikać robotów plastikowych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *