Deska betonowa – doskonały pomysł na trwały taras

Wykończenie tarasu to temat, który często spędza sen z powiek budującym swoje domy. Możliwości jest sporo. Można położyć na tarasie deski, kostkę brukową czy płyty kamienne. Deski tarasowe wymagają jednak impregnacji i w naszym klimacie mogą nie być zbyt trwałe. Z kolei kostka czy płyty kamienne nadają tarasowi surowość i niektórym może brakować klimatu nadawanego przez drewno. Jest jednak rozwiązanie pośrednie, które łączy ze sobą trwałość betonu i wygląd drewna, a jest nim deska betonowa. Zobaczmy, czym charakteryzuje się ten materiał.

Deska betonowa – doskonała imitacja drewna

Przeglądając zdjęcia tarasów wykonanych z deski betonowej, a nawet odwiedzając takie tarasy osobiście, możemy się zdziwić, że taras ten jest wykonany z betonu, a nie z drewna. Deska betonowa jest bowiem tak wykonana, że jej powierzchnia do złudzenia przypomina drewno i można ją pomylić z drewnianymi deskami tarasowymi.

Wrażenie jest tym większe, że deski betonowe różnią się od siebie rysunkiem słojów i dzięki temu jeszcze bardziej sprawiają wrażenie naturalnych desek. W dodatku deski betonowe są dostępne w różnych rozmiarach, co daje szerokie pole do popisu projektantowi tarasu. Może on zdecydować się na ułożenie tarasu z desek betonowych o jednakowej długości lub stworzyć kompozycję opartą na kilku rozmiarach. Może również wybrać sposób układania desek i ułożyć je równo jedna obok drugiej, z przesunięciem lub w jodełkę. Możliwości jest naprawdę wiele, a ostateczny wygląd tarasu powinien być dopasowany do stylu domu, koło którego jest on położony.

Deska betonowa – trwałość betonu

Deska betonowa to świetna alternatywa dla drewna na tarasie, co ma szczególne znaczenie w naszej strefie klimatycznej. Deszcze, opady śniegu i mrozy mają destrukcyjny wpływ na drewno, a utrzymanie drewnianego tarasu w dobrej kondycji wymaga sporych nakładów czasu i finansów. Ułożenie tarasu z deski betonowej pozwala uniknąć tych problemów, gdyż beton jest materiałem trwałym i sprawdza się świetnie niezależnie od warunków atmosferycznych.

Deska betonowa – na taras i nie tylko

Deski betonowe można układać nie tylko na tarasie. Doskonale nadają się również do wykładania alejek ogrodowych, zwłaszcza w ogrodach urządzanych w naturalnym stylu. Dzięki możliwości wyboru jednego z kilku kolorów można wybrać deski w bardziej nowoczesnym lub w bardziej rustykalnym stylu. Taka różnorodność sprawia, że deski betonowe są uniwersalnym materiałem na tarasy i inne powierzchnie wokół domu, niezależnie od tego, w jakim jest on stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *