Olej Osmo – profesjonalny olej do blatów, tarasów i drewna

Drewno to niezwykle ciekawy, funkcjonalny i unikalny w swoim wzornictwie materiał, który od wieków towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Nie mniej jednak nawet najlepsze gatunkowo drewno wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, tak by mogło zachować swój wygląd i właściwości przez jak najdłuższy czas. Z pomocą przychodzą nam profesjonalne produkty do pielęgnacji i ochrony drewna, jakimi są oleje Osmo.

Wybór odpowiedniego środka do ochrony drewna, który jednocześnie zadba o jego wygląd i właściwości użytkowe nie jest łatwy. Jeszcze kilka lat temu w celu zabezpieczenia drewnianych powierzchni takich jak blaty, tarasy, podłogi czy meble, bardzo dużą popularność miało ich lakierowanie. Obecnie jednak bardzo mocno zauważalna jest moda na wykorzystanie naturalnych, a przede wszystkim ekologicznych preparatów do ochrony drewna w tym wszelkiego rodzaju wosków i olejów.

Olejowanie drewna

Olejowaniem nazywamy proces, w którym zabezpieczamy drewnianą powierzchnię z wykorzystaniem odpowiedniego oleju. Cały etap olejowania jest niezwykle łatwy, a co najważniejsze bardzo skutecznie zabezpiecza drewno na wielu płaszczyznach. Impregnowanie z wykorzystaniem preparatu do drewna Osmo pozwala skutecznie zabezpieczyć zewnętrzną powierzchnię oraz wewnętrzną strukturę drewna. W przeciwieństwie do innych preparatów, olej wnika w głębsze warstwy drewna, co zabezpiecza je również od środka. Wykorzystanie oleju do zabezpieczenia powierzchni drewna ma jeszcze jedną zaletę. Zabezpieczona powierzchnia zachowuje swój naturalny wygląd oraz wykończenie. W przeciwieństwie do lakierów, olej nie tworzy zewnętrznej powłoki, tylko przenika w głąb, dokładnie zabezpieczając z każdej strony wierzchnią warstwę drewna.

Jaki olej do drewna?

Wybór odpowiedniego oleju do impregnacji drewna nie jest łatwy. Do wyboru mamy bardzo wiele produktów w różnych konfiguracjach. Pierwszym krokiem przed wyborem odpowiedniego produktu powinno być określenie rodzaju drewna, jakie chcemy zabezpieczyć. Najczęściej możemy spotkać podział na preparaty do ochrony drewna liściastego, iglastego oraz egzotycznego. Jeśli już wiemy, z jaki rodzaj drewna potrzebuje ochrony, możemy przejść do kolejnego kroku, którym jest określenie czy zabezpieczona powierzchnia będzie znajdowała się na zewnątrz, czy wewnątrz budynku. Ostatnim elementem, jaki powinien zadecydować o wyborze odpowiedniego oleju do ochrony drewna, powinno być określenie samego przeznaczenia drewna. Drewniany blat stołu potrzebuje innej ochrony niż drewniana podłoga, taras czy schody. Mając dokładnie określone powyższe parametry, możemy wybrać produkt, który nie tylko będzie podkreślał piękny wygląd drewna, ale również zabezpieczy jego powierzchnię na długi czas.

Olej do blatów Osmo

Top Olej to dedykowana powłoka ochronna, która składa się z naturalnych olejów i wosków roślinnych do zabezpieczenia blatów kuchennych i mebli. Top olej Osmo to odporna na pęknięcia oraz łuszczenie się powłoka, która pozwala drewnu oddychać. Oleje „Top olej” pozwalają zachować drewnu swoje naturalne piękno, chroniąc je przed zabrudzeniem kawą, herbatą, winem czy sokami. Ważną cechą olejów do blatów Osmo jest ich bezpieczna dla ludzi i zwierząt powłoka ochronna, dzięki której możemy za pomocą tej linii produktów zabezpieczyć również zabawki dziecięce.

Osmo – Olej do tarasów

Impregnacja tarasu wymaga produktu, który zapewni bardzo dobrą ochronę szczególnie na warunki atmosferyczne, jakim będzie musiało sprostać drewno każdego dnia niezależnie od pory roku. W wiosnę i lato taras narażony jest silny wpływ promieni UV, z kolei jesień i zima to dużo większa wilgotność powietrza i częstotliwość opatów atmosferycznych. Olej do tarasów Osmo zapewnia pełną ochronę drewna tarasowego we wszystkich aspektach. Powłoka ochronna to hydrofobowa i mikroporowata powłoka, która chroni drewno przed wilgocią oraz pozwala mu oddychać. Zaletą oleju tarasowego Osmo jest powłoka, która wygładza powierzchnię samego drewna i zabezpiecza je przed wnikaniem wody i brudu.

Olej czy wosk do drewna – olejowosk Osmo

Zarówno olej jak i wosk to bardzo popularne preparaty do zabezpieczenia drewna. Zarówno jeden, jak i drugi produkt ma właściwości, które lepiej sprawdzą się w wybranych sytuacjach. Zaletą oleju jest tworzona przez niego powłoka ochronna, która głęboko wnika w strukturę drewna, nie zatykając przy tym porów. Drewno zabezpieczone olejem jest aksamitne w dotyku. Wosk natomiast tworzy cienką warstwę ochronną na powierzchni drewna i może zatykać jego pory.

Stojąc między wyborem oleju lub wosku do drewna, mamy jeszcze jeden produkt do wyboru. Olejowosk Osmo, bo o nim mowa, to połączenie najlepszych właściwości oleju i wosku w jednym produkcie do ochrony i pielęgnacji drewna. Olejowosk zachowuje naturalne piękno drewna, tworzy mikroporowatą powłokę ochronną, dzięki której drewno może oddychać oraz chroni drewno przed wodą, brudem i ścieraniem.

Olej do drewna Osmo

Osmo to ponad 50 lat doświadczenia w tworzeniu trwałych powłok do ochrony drewna. W ofercie firmy znajdziesz oleje i woski do zastosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków oraz dedykowane produkty dla stolarzy do zastosowań profesjonalnych. Jeśli szukasz produktów marki Osmo sprawdź koniecznie ofertę sklepu internetowego mbksklep.pl, który posiada blisko sto produktów tej firmy w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *