Na co zwrócić uwagę, decydując się na wynajem żurawi wieżowych?

Usługa wynajmu żurawi wieżowych udostępnia przedsiębiorstwom działającym w sektorze budowlanym szeroką ofertę specjalistycznych dźwignic w ramach abonamentu. Dzięki niej deweloperzy mogą niskim nakładem środków uzyskać sprzęt niezbędny podczas realizacji robót budowlanych. Na co zwrócić uwagę, decydując się na wynajem żurawi wieżowych?

Dlaczego warto wybrać wynajem żurawi wieżowych?

Wynajem żurawi to korzystne finansowo oraz wygodne rozwiązanie, z którego korzystają zarówno mikroprzedsiębiorstwa, jak i firmy z sektora MŚP. Taka forma finansowania ogranicza ryzyko zamrożenia kapitału operacyjnego, pozwala zachować firmom większą swobodę przepływu środków finansowych, a także zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie serwisu, konserwacji czy prawnego utrzymania wynajmowanego sprzętu.

Przedsiębiorstwa wynajmujące żurawie wieżowe zobligowane są wyłącznie do opłacania comiesięcznego abonamentu, bez ukrytych kosztów. Resztą zajmuje się firma oferująca wynajem żurawi wieżowych. Istotna jest duża transparentność oraz przewidywalność kosztów, jak również brak konieczności angażowania kapitału ludzkiego i finansowego na utrzymanie urządzeń dźwignicowych przez przedsiębiorstwa budowlane.

Wynajem żurawi wieżowych – jak mądrze wybrać ofertę wynajmu?

Decydując się na usługę wynajmu żurawi, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które pozwolą dopasować ofertę do potrzeb oraz preferencji firmy. Dobór żurawia oraz oferty finansowej powinien być precyzyjnie dostosowany do planowanych robót – zarówno pod względem ich skali, jak i rodzaju wykonywanych działań.

Zatem, wybierając wynajem żurawia wieżowego, należy zapoznać się z typem jego konstrukcji, miejscem umiejscowienia mechanizmu obrotowego i rodzajem podstawy, typem montażu i wysięgnika, a także zweryfikować parametry techniczne – wysokość podnoszenia, tonaż, maksymalna długość wysięgnika czy udźwig urządzenia dźwignicowego na końcu wysięgnika.

Przeglądając oferty firm wynajmujących żurawie wieżowe, należy także sprawdzić, czy firma wynajmująca podejmuje się transportu oraz montażu i demontażu żurawia w miejscu wskazanym przez jej klienta. Istotne jest także to, czy w ramach oferowanych usług klient uzyska sprawną obsługę techniczną i serwisową oraz bieżącą naprawę powstałych usterek oraz awarii. Oczywiste jest, że każdy żuraw udostępniony do wynajmu musi mieć kompletną i aktualną dokumentację techniczną oraz być dopuszczony do ruchu przez Urząd Dozoru Technicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *