System budowy – jaki wybrać?

Budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu i ogromne wyzwanie. Warto do tego wybrać kompleksowy system budowy. Dzięki temu przyspieszymy i ułatwimy pracę. Sprawdźmy, jaki system warto wybrać.

Do budowy domu można wykorzystać różne materiały konstrukcyjne. Na rynku znajdziemy wiele interesujących rozwiązań. W ostatnim czasie jednak ogromnym zainteresowaniem cieszy się beton komórkowy. Nie jest to przypadek. Beton komórkowy, zwany również gazobetonem, jest wytwarzany z kwarcowego piasku, cementu, wapna, gipsu, proszku aluminiowego i wody. To naturalny, bezpieczny dla środowiska i ludzi materiał. Warto zatem szukać systemów budowy opartych o elementy z gazobetonu.

Dlaczego beton komórkowy?

Zanim podpowiemy, na co zwracać uwagę, wybierając system budowy z betonu komórkowego, należy nieco dokładniej przyjrzeć się zaletom tego materiału. Obecnie coraz silniejsza jest w budownictwie tendencja, by stawiać przede wszystkim domy energooszczędne. Do tego doskonale nadaje się właśnie gazobeton, ponieważ charakteryzuje się on wysoką izolacyjnością cieplną. Mało tego, beton komórkowy wykazuje też bardzo dobrą akumulację ciepła i dużą bezwładność cieplną. Bloczki z gazobetonu charakteryzują się również wysoką wytrzymałością na ściskanie. To oznacza, że można z nich budować zarówno domy jednokondygnacyjne, jak i wielokondygnacyjne. Natomiast porowata struktura betonu komórkowego pozwala na dużą izolacyjność akustyczną. Do tego gazobeton jest odporny na ogień, zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach, jest odporny na pleśń, grzyby i bakterie. Nie bez znaczenia jest także to, że taki materiał można łatwo obrabiać i przenosić ze względu na jego niewielką wagę.

Jak budować kompleksowo?

Wróćmy teraz do systemu budowy. Dobry producent betonu komórkowego coraz częściej ma w swojej ofercie również kompletny system budowy. Można zatem z jednej strony skorzystać z zalet gazobetonu, a z drugiej – użyć kompleksowego rozwiązania, które przyspieszy budowę i zapewni doskonały efekt. Dlaczego warto zdecydować się na system jednego producenta? Wszystkie elementy będą dzięki temu doskonale dopasowane do siebie, przez co można wybudować w całości dom, który na dodatek będzie energooszczędny.

Wybierając system budowy z betonu komórkowego, warto zwrócić uwagę na jakość materiału użytego do produkcji elementów. Najlepiej wybierać wysokiej klasy beton komórkowy, który zapewni bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Trzeba również sprawdzić, czy elementy danego systemu spełniają wymogi klasy wymiarowej TLMB, co jest gwarancją idealnego przylegania poszczególnych elementów.

Używając systemu budowy z betonu komórkowego, można budować szybko i tanio. Należy jednak upewnić się, czy dany system zapewnia kompleksową budowę od fundamentów aż po strop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *