Zobacz i przekonaj się, jakie style będą rządzić w aranżacjach w nadchodzącym roku

Nadchodzący sezon przyniesie spore zmiany w trendach aranżacji wnętrz. Już nie styl skandynawski dla minimalistów i glamour dla wymagających będą grały pierwsze skrzypce. Przedstawiamy trzy style, które całkowicie zmienią trendy urządzania salonów.

New York – dla miłośników wnętrz w stylu Jamesa Bonda

Ciemne, stylowe drewniane meble, pikowane sofy i fotele, masywne zasłony i wszechobecna wygoda w otoczeniu luksusu. Styl New York jest bardzo mieszczański, zaciszne, domowe wnętrza dają wytchnienie po ciężkim dniu pracy. Dekoracyjne dodatki stosowane są z dużym umiarem, nie znajdziemy tu nadmiaru ozdobnej ceramiki, świec czy lampionów. Zamiast tego można spodziewać się dużych luster (Sprawdź: Lustra – My Honey Home) i grafik na ścianach. Bardzo istotne jest oświetlenie. W stylu New York dużą rolę odgrywają lampy ustawione strategicznie w najważniejszych punktach salonu. Ich zadaniem jest podzielenie pokoju na określone strefy.

Wnętrza w stylu New York uznawane są za męskie, ale w najlepszym tego słowa znaczeniu. Tu każda kobieta poczuje się dobrze.

Styl francuski – tchnienie luksusu dla wymagających

Styl francuski jest całkowitym zaprzeczeniem stylu New York. Tu rządzą jasne kolory, duże okna i wszechobecny przepych. Francuskie meble z finezyjnymi rzeźbieniami i żłobieniami, zaokrąglonymi brzegami i fantazyjnymi nóżkami przypominają nieco okres złotych lat Wersalu. I takie właśnie wrażenie powinniśmy odnieść, wchodząc do salonu urządzonego w stylu francuskim. Nie brak tu oryginalnych wazonów, dużych świeczników, ozdobnych gałek do mebli i drzwi, srebrnej zastawy stołowej, która tu akurat występuje w charakterze dekoracji. Wisienką na torcie są ozdobne poduszki uszyte z luksusowych tkanin.

Styl angielski – herbatka u królowej

Stylowo, dostojnie, elegancko – ale bez typowych dla stylu francuskiego fikuśnych dekoracji. Tu ma być godnie i z powagą. W centralnej części salonu powinien stanąć kominek, wokół niego buduje się przestrzeń, w której nie brak wygodnych kanap, foteli i bielonych mebli. Przewodnim motywem dekoracyjnym w stylu angielskim są kwiaty – widoczne na ścianach, tapetach, meblach, ceramice i tekstyliach. Dominują zwłaszcza angielskie róże.

Jeśli chodzi o dodatki, to w salonie angielskim ma prawo być ich bardzo dużo, zwłaszcza ceramiki. Jednak najważniejsze są rodzinne zdjęcia w stylowych ramkach. Styl angielski bowiem, jak żaden inny, przywiązuje dużą wagę do życia rodzinnego.

Przeczytaj także: Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań w stylu glamour pokochali te lustra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *