Wybieramy idealną konsolę do wnętrza

Czasem możemy mieć wrażenie, że w mieszkaniu lub domu czegoś brakuje. Niezależnie od tego, czy wnętrze wykonane jest w nowoczesnym stylu, czy w klasycznym, zawsze warto dodać w nim coś „swojego”, aby dodać mu kolorytu. Jednym z takich rozwiązań może być konsola przyścienna. Jest ona bardzo funkcjonalnym meblem, który dodatkowo doskonale ozdobi wnętrze. Dzięki konsoli możemy zapełnić niepasujące miejsca w punkty, które dodają blasku całemu pomieszczeniu.

Rozmiar konsoli

Dzięki swojemu ułożeniu, na konsoli przyściennej możemy umieścić wiele przedmiotów, które warto mieć pod ręką. Mogą to być np. talerz z owocami, książki, obrazki, wazonik, kwiaty lub karafka. Konsole doskonale sprawdzają się również w przedpokojach i korytarzach. Trzeba wtedy pamiętać jednak o dostosowaniu jej wymiarów. Korytarze mają zazwyczaj 90-100 cm szerokości. Konsole są natomiast najczęściej szerokie na 30-40 cm.

Konsolę trzeba ustawić w taki sposób, aby przejście w korytarzu było komfortowe. Przy okazji trzeba zwrócić uwagę na to, jakie są wymiary półki, która często znajduje się w dolnej części konsoli. W porównaniu do tradycyjnych kredensów konsola przyścienna jest mniejsza, jednak nie oznacza to, że jest mniej pojemna. W przypadku konsoli możemy wykorzystać nie tylko górną część oraz półki, ale także wolną przestrzeń pod meblem. Daje to możliwość zmieszczenia dużej ilości dodatkowych przedmiotów, które można np. włożyć w eleganckie pudełka.

Wybór materiału na konsolę

Przy wyborze materiału wykończeniowego konsoli, trzeba w pierwszej kolejności przemyśleć to, z jakiego materiału wykonana jest podłoga w pomieszczeniu, gdzie chcemy umieścić konsolę. W przypadku pokoi z drewnianą lub wyłożoną płytkami podłogą można sprawić, aby wnętrze stało się jeszcze bardziej nowoczesne i wyraziste poprzez zastosowanie jednego z trzech materiałów: chrom, metal lub szkło. Konsole wykonane z chromu sprawdzą się również w pomieszczeniach ze wzorzystymi oraz kolorowymi dywanami ozdobnymi.

Szklane konsole najlepiej sprawdzają się z kolei w mniejszych przestrzeniach, ponieważ tworzą efekt optyczny, jakoby wnętrze było większe niż w rzeczywistości oraz prezentują się bardzo lekko pod względem wizualnym. Dobre się sprawdza również we wnętrzach, w których występują różne kolory i wzory. Kombinacja szkła i chromu wygląda z kolei bardzo nowocześnie, a jednocześnie doskonale pasuje do różnorodnych wykończeń pozostałych mebli.

Konsola, która ma duży połysk może z kolei bardzo dobrze rozjaśnić przestrzeń, a nawet sprawi, że przestrzeń we wnętrzu będzie się prezentować całkowicie inaczej. Doda mu żywego charakteru oraz świeżości. W wyborze idealnego rodzaju konsoli może pomóc wcześniejsze stworzenie wizji, jak powinno wyglądać wykończone wnętrze. Jasne kolory konsoli dodadzą pomieszczeniu lekkości oraz nowoczesności, natomiast ciemne stworzą luksusową oraz przytulną atmosferę.

Często wybieraną opcją jest także konsola przyścienna z okleiny. Spowodowane jest to tym, że szlachetne drewno jak np. orzech świetnie wkomponowują się w nowoczesne wnętrza i dodają klasy.

Gdzie umieścić konsolę?

Konsole przyścienne są bardzo praktycznymi meblami. Można wykorzystać je np. w korytarzu. Sprawdzą się wtedy jako miejsce do przechowywania torebki, listów, kluczy oraz drobiazgów, które warto mieć pod ręką przy wyjściu. Konsole dobrze sprawdzają się również w salonach. Nie zajmuje dużo miejsca, a dodaje luksusu. Jeżeli umieścimy konsolę w sypialni, to można z niej korzystać jak z toaletkę, jeżeli tylko umieścimy na niej lusterko. Może także pełnić funkcję biurka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *