Wibratory do betonu – jakie wibratory budowlane pogrążalne wybrać?

Precyzyjne wylewanie betonu to skomplikowany i wymagający proces, który poza odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, wymaga także profesjonalnego sprzętu. Jednym z kluczowych narzędzi wykorzystywanym podczas wylewania mieszanek betonowych są wibratory do betonu, które dzięki wibracjom usuwają pęcherzyki powietrza z wylewanej masy i ułatwiają jej rozprowadzanie, dbając o zachowanie prawidłowej konsystencji i gęstości. Sprawdź przegląd profesjonalnych pogrążalnych wibratorów do betonu.

Wibratory do betonu – przegląd specjalistycznych wibratorów pogrążalnych

Wibratory do betonu pozwalają zachować pełną kontrolę nad gęstością wylewanej masy betonowej, regulując ilość pozostawianego w jej wnętrzu powietrza. Co więcej, wibratory pogrążalne ułatwiają mieszanie składników masy. Wyróżnia się trzy rodzaje wibratorów do betonu – są to:

  • wibratory pneumatyczne napędzane sprężonym powietrzem z kompresora,
  • wibratory modułowe napędzane silnikiem elektrycznym lub spalinowym i pozwalające na modułowe łączenie elementów generujących wibracje,
  • wibratory o wysokiej częstotliwości z wbudowaną przetwornicą lub bez przetwornicy.

Poniżej prezentujemy przegląd profesjonalnych, funkcjonalnych i wysokiej jakości wibratorów do betonu, które znajdą zastosowanie w specjalistycznych realizacjach.

Wibratory do betonu Wacker Neuson IREN

Wibratory do betonu Wacker Neuson IREN to wydajne i trwałe wibratory wysokiej częstotliwości, które doskonale sprawdzą się w najcięższych warunkach. Cechuje je wysoka niezawodność, funkcjonalność oraz wysoki standard silnika elektrycznego. Hartowana buława wibratora zapewnia długą żywotność oraz odporność na zużycie – zwłaszcza podczas pracy ze ściernymi kruszywami betonowymi. Co więcej, obudowa buławy jest odporna na wibracje, a także w pełni naprawialna. Wibratory do betonu Wacker Neuson IREN posiadają wyłącznik przeciążenia termicznego i umożliwiają beznarzędziową wymianę buławy wibratora. Prezentowany sprzęt waży 9,2 kg, zapewnia wibracje o częstotliwości 200 Hz i posiada kabel o długości 15 m.

Wibratory do betonu Wacker Neuson IEC

Wibratory do betonu Wacker Neuson IEC to proste, łatwe w obsłudze i wszechstronne wibratory pogrążalne o wysokiej częstotliwości pracy oraz znakomitej wydajności. Buława mierzy 57 mm średnicy i generuje wibracje na poziomie 50-60 Hz. Wibrator posiada wąż o długości 5 m oraz elektryczny silnik asynchroniczny. Zaletą prezentowanych wibratorów do betonu jest zaimplementowanie w nich przetwornicy częstotliwości, dzięki czemu sprzęt może być eksploatowany bezpośrednio po podłączeniu do gniazdka sieciowego.

Wibratory do betonu Wacker Neuson IRSEN

Wibratory do betonu Wacker Neuson IRSEN to niezwykle ergonomiczne i wygodne w eksploatacji wibratory pogrążalne, które zapewniają operatorowi wygodny i pewny chwyt oraz minimum wibracji. Prezentowane wibratory nie posiadają przetwornicy częstotliwości, jednak dzięki swoim parametrom technicznym doskonale sprawdzą się podczas zagęszczania stropów betonowych i posadzek. Urządzenia posiadają elektryczne silniki indukcyjne, które generują wibracje o częstotliwości 200 Hz oraz buławy z cylindrycznymi łożyskami kulkowymi. Sprzęt waży 11,2 kg, długość kabla to 15 m, a średnica buławy mierzy 57 mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *