Ubiquiti U6-Lite – co warto wiedzieć?

Punkty dostępowe to coraz popularniejsze rozwiązania, które pozwalają na tworzenie bezprzewodowej sieci internetowej, której sygnał będzie dostępny w każdym miejscu nawet w przypadku dużych obiektów. Wśród produktów, które warto zakupić w tym celu z całą pewnością powinniśmy wymienić punkt dostępowy Ubiquiti U6-Lite. Czym się wyróżnia? Jakie posiada parametry? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. 

Czym jest punkt dostępowy?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie jest punkt dostępowy. Mówiąc najprościej jest to urządzenie, które udostępnia połączenie z internetem innym urządzeniom, które znajdują się w jego zasięgu. Mówiąc o innych urządzeniach mamy na myśli zarówno urządzenia, na których będziemy z niego korzystać a więc np. komputery czy telefony, jak i te, które będą przesyłać je dalej – routery lub kolejne punkty dostępowe. Za pomocą tych urządzeń możemy więc rozprzestrzenić dostępność sieci w budynku tworząc wspólną bezprzewodową sieć lokalną. Stabilny sygnał nie bez znaczenie pozostaje podczas budowy sieci monitoringu, elementów smarthome takich chociażby jak dzwonki bezprzewodowe, czujniki czy monitoring.

Ubiquiti U6-Lite – najważniejsze informacje

Punkt dostępowy Ubiquiti U6-Lite to nowoczesne urządzenie o nowoczesnej, okrągłej, białej obudowie, które  się tym, że obsługuje nowoczesny standard IEEE 802.11ax, który potocznie znany jest jako Wi-Fi 6. Urządzenie charakteryzuje się naprawdę dużą mocą przepustową, która wynosi 1200 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Teoretycznie mamy więc do czynienia z prędkością internetu, która może osiągnąć 1500 Mb/s. Ubiquiti U6-Lite jest urządzeniem, które posiada własne zabezpieczenia oraz oprogramowanie pozwalające na centralne zarządzanie siecią bezprzewodową. Zarówno jego instalacja jak i konfiguracja jest bardzo prosta i intuicyjna. 

Czy warto zdecydować się na zakup Ubiquiti U6-Lite?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Oczywiście, że punkt dostępowy Ubiquiti U6-Lite to doskonały wybór. Jest to nowy produkt znanej marki, która od lat cieszy się uznaniem klientów. Doskonałe parametry techniczne idą w parze z przystępną ceną oraz nowoczesnym designem i prostą obsługą. Słowem, jest to urządzenie, którym z całą pewnością warto się zainteresować. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *