Świetlówka LED czy tradycyjna?

Czy można w krótki oraz zwięzły sposób, przedstawić różnice pomiędzy żarówkami LED, a tradycyjnymi świetlówkami? Naszym zdaniem tak i dlatego, pokusiliśmy się o przygotowanie takiego zestawienia, w dalszej części artykułu!

O oświetleniu LED jest głośno już od kilku lat, szczególnie dlatego, że o ich energooszczędności głośno mówi wielu właścicieli hal produkcyjnych lub dużych firm. To właśnie na tym polu, oszczędności w zakresie oświetlenia odgrywają kluczową rolę w organizacji firmy.

Porównanie żywotności LED, a tradycyjnej świetlówki

Żywotność to jedna z najważniejszych cech, na którą warto zwrócić uwagę, tworząc porównanie dla dwóch wspomnianych produktów. LED potrafi utrzymać nawet 70% swojej mocy, czyli jasności jeszcze po 50000 godzinach pracy. Po upływie tego czasu nie przepala się, jak tradycyjny zamiennik, zwykle po prostu traci swoją intensywność świecenia. Tradycyjna świetlówka ma krótszy czas żywotności, bo od 8000-10000, a po jego przekroczeniu, po prostu przestaje świecić.

Wydajność świetlówki, a oświetlenia LED

Świetlówki LED charakteryzuje się dużą wydajnością przetwarzania energii w światło. Przy tradycyjnych świetlówkach, za takie parametry trzeba już dużo zapłacić. Jeśli skorzysta się z oświetlenia LED, zamieniając tradycyjny odpowiednik, można zaoszczędzić nawet do 50% na rachunkach za prąd.

Oświetlenie LED, inne zalety

Uważa się, że rodzaj oświetlenia LED jest obecnie najwydajniejszym, ale również najbezpieczniejszym dla środowiska, rodzajem źródła światła. Żarówki LED to nic innego, jak małe zestawy diod, które samodzielnie wytwarzają energię, bez konieczności zastosowania żarnika lub co więcej, szkodliwego gazu.

Są nieporównywalnie bardziej ergonomiczne, od tradycyjnych żarówek oraz zapewniają niskie koszty utrzymania. Zużywają tylko od 2-17 watów, co daje wynik nawet sześciokrotnie niższy do analogicznego produktu z tradycyjnej oferty oświetlenia.

Czy wiesz, że średnio nawet 25% kosztów poniesionych na rachunek za wykorzystanie energii elektrycznej pochodzi właśnie z oświetlenia? Jeśli poszukujesz oszczędności na tym polu, nie tylko jako osoba prywatna, ale przede wszystkim, jako firma to koniecznie zwróć uwagę na energooszczędne oświetlenie LED.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *