Żyjemy w świecie, który non stop się rozwija – nowe technologie, innowacyjne rozwiązania i zaskakująca technika znajdują zastosowanie w niemal każdej kwestii.
Dotyczy to także rolnictwa, które w ostatnim czasie przechodzi istny przełom za sprawą wdrażanych, nowoczesnych środków. A skoro o zmianach w rolnictwie mowa…Nie sposób nie wspomnieć o rosnącej popularności hal, które pozostawiły daleko w tyle betonowe magazyny i tradycyjne budynki inwentarskie. Jakie zastosowanie mają stalowe hale rolnicze? Skąd ich nagła sława i jakie zalety oferują hale rolnicze wykonane ze stali? Sprawdźmy!
Stalowe hale rolnicze – zastosowanie
Hale rolnicze wykonane ze stali doskonale sprawdzą się nie tylko jako przestrzeń do przechowywania i składowania płodów rolnych (np. warzyw i owoców), ale także jako magazyn do przechowywania sprzętu oraz większych maszyn rolniczych.
Stalowe hale rolnicze coraz częściej znajdują także zastosowanie jako budynki inwentarskie, w których hodowane są zwierzęta oraz powierzchnie magazynowe, a nawet chłodnie! To właśnie ich wielozadaniowość sprawia, że są one jednym z najpopularniejszych rozwiązań w gospodarstwach rolniczych na terenie całej Polski (i nie tylko!).
Hale rolnicze wykonane ze stali – zalety
Bez wątpienia na korzyść stalowych hali rolniczych przemawia fakt, iż koszt ich postawienia jest zdecydowanie niższy w porównaniu do chociażby budynków wykonanych z betonu. Oszczędność to jednak nie wszystko!
Jeśli chodzi o stalowe hale rolnicze możemy także liczyć na szybki termin realizacji naszej inwestycji – ich lekką konstrukcję można postawić nawet w niecały miesiąc. Ponadto, decydując się na hale rolnicze wykonane z tego materiału mamy możliwość dostosowania jej rozmiaru do naszych indywidualnych potrzeb, bez konieczności tak czasochłonnej ingerencji jak np. wyburzanie ścian. Konstrukcja hali rolniczych wykonanych ze stali sprawia, że w przypadku takiej konieczności mogą one bez obaw zostać zdemontowane i przeniesione w inne, dogodne dla gospodarstwa miejsce, a ponadto są one odporne na korozję.
Hale rolnicze realizowane są kompleksowo na terenie całej Polski przez firmę MCM Project.
Ich niepodważalną funkcjonalność na którą składają się odpowiednio dobrane materiały konstrukcyjne oraz stosowanie systemów samonośnych, zapewnia optymalne wykorzystanie przeznaczonej pod inwestycję powierzchni oraz doskonałe warunki magazynowania, które przyczyniają się do rozwoju gospodarstwa rolnego.
Jakie normy powinny spełniać hale rolnicze?
Decydując się na wybór stalowych hali rolniczych należy przede wszystkim pamiętać o fakcie, iż muszą one spełniać wymogi oraz standardy narzucone przez prawo budowlane.
Mowa tutaj nie tylko o kwestiach dotyczących montażu obiektu, ale również, w przypadku gdy planujemy wykorzystać tego typu halę jako budynek inwentarski, o ścisłych przepisach odnośnie wentylacji, warunków higienicznych, czy też powierzchni jaka musi być zagwarantowana każdemu z hodowanych zwierząt. Np. w przypadku budowy chlewni warto rozważyć hale rolnicze, w których znajdziemy podwieszane stropy dachowe, dzięki czemu będziemy w stanie zadbać o właściwą cyrkulację powietrza oraz wentylację pomieszczenia.
Zastanawiasz się pewnie teraz, którą firmę oferującą tego typu asortyment wybrać…Jeśli chcesz by hale rolnicze w Twoim gospodarstwie służyły Ci przez lata i odpowiadały Twoim indywidualnym wymaganiom, zdecyduj się na firmę, która oferuje usługę projektowania (oraz realizację) dopasowaną do osobistych potrzeb każdego inwestora. Odpowiednie łączenia elementów, umiejscowienie maszyn oraz wyposażenie budynku dopasowane do docelowego przeznaczenia hali przyczynią się do zwiększenia zysków Twojego gospodarstwa rolnego.