Rynek mieszkań we Wrocławiu – gdzie jest najdrożej, a gdzie najtaniej?

Szukanie wymarzonego mieszkania to bardzo trudne zadanie. Szczególnie teraz, gdy ceny nieruchomości w całym kraju znacznie wzrosły. Zmiany są najbardziej widoczne w dużych miastach, takich jak Wrocław. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mogli znaleźć własnych czterech kątów w korzystnej cenie. Wiele zależy od tego, jakiego metrażu poszukujemy i w której części miasta chcielibyśmy mieszkać.

Na peryferiach najtaniej

Nietrudno się domyślić, że stosunkowo tanie mieszkania znajdziemy daleko od centrum Wrocławia. Dotyczy to zarówno rynku wtórnego jak i pierwotnego. W niektórych lokalizacjach cena za metr kwadratowy zaczyna się już od około 4400 zł. Niska cena nie oznacza niskiej jakości. Bardzo często nieruchomości położone na peryferiach nie odbiegają standardem od tych w bardziej prestiżowych lokalizacjach. Jednymi z tańszych są mieszkania na terenach dawnej dzielnicy Fabryczna. W tym miejscu możemy liczyć na doskonałe połączenie z pozostałymi częściami miasta. Dodatkowo ciągle rozwijana jest tam infrastruktura usługowa. Z roku na rok rośnie liczba sklepów i lokali usługowych.

Cenny prestiż

Najdroższe mieszkania znajdują się w centrum Wrocławia. Na Starym Mieście ceny za metr kwadratowy zaczynają się od około 7000 zł. To bardzo wysokie kwoty, jednak nieruchomość w tej lokalizacji może być świetną inwestycją. Stare Miasto cieszy się ogromną popularnością, mieszkanie można więc kupić pod wynajem na dłuższy okres lub dla przyjeżdżających do miasta turystów. Oba te rozwiązania powinny przynieść duże korzyści.

Jeśli marzymy o rozwiniętej infrastrukturze, bliskości zieleni i jednocześnie dobrym skomunikowaniu z centrum, powinniśmy zastanowić się nad kupnem nieruchomości na osiedlu Klecina (dawne Krzyki). Ceny zaczynają się od około 6800 zł, w zależności od tego, czy wybieramy mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego.

Szukając mieszkania, warto przejrzeć oferty inwestorów. Na stronie https://vantage-sa.pl/mieszkania-na-sprzedaz-we-wroclawiu/ znajdziemy informacje o najnowszych inwestycjach w korzystnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *