Projekty domów małych i tanich – doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi

Wiele osób marzących o domu często rezygnuje z jego budowy z powodów finansowych. Jednak tak naprawdę budowa niewielkiego domu z ogródkiem jest niejednokrotnie tańsza od kupna mieszkania w większym mieście, warto więc wziąć to pod uwagę podejmując decyzję o tym w jakie lokum chcemy zainwestować. Istnieje wiele ekonomicznych rozwiązań w kwestii budowy i projektów domów, kilka z nich przedstawiamy w artykule poniżej.

Projekt domu ŻERKOWICE

To projekt parterowego domu z poddaszem użytkowym idealny dla niewielkiej rodziny. Połączenie klasycznej elewacji z elewacją drewnianą w części tarasowej nadaje projektowi niezwykłego ciepła i uroku. Prosta i zwarta konstrukcja sprawiają, że realizacja tego zlecenia będzie szybka i niezwykle oszczędna. Atutem tego projektu jest doskonałe rozplanowanie przestrzeni wewnątrz budynku oraz sporych rozmiarów weranda zlokalizowana po stronie elewacji bocznej. Wspomniana już prosta konstrukcja bryły domu sprawia, że spełnia on założenia domu energooszczędnego. Wzbogacona jest w dwuspadowy dach, zadaszenie werandy oraz mały daszek nad drzwiami frontowymi. Brak wysunięć bryły budynku sprawia, że ryzyko powstania powstania mostków termicznych spada do minimum. Przemyślane rozplanowanie otworów okiennych zapewnia doskonałe nasłonecznienie wnętrza domu. Jeżeli chodzi o rozplanowanie wnętrza, to wejście do domu prowadzi przez przedsionek, przy którym znajduje się wejście do sporych rozmiarów kotłowni. Parter to otwarta przestrzeń dzienna z kuchnią oraz salonem, który połączony jest z jadalnią. Ta część prowadzi również do niezwykle uroczej, wykończonej drewnem werandy. W letnie dni może ona posłużyć również jako część jadalniana. Na parterze znajduje się również spiżarnia co na pewno ucieszy miłośników przetworów i gotowania. Znajdziemy też tutaj niewielką toaletę.

https://www.kbprojekt.pl/projekty-domow-malych-i-tanich-kolekcja

Poddasze użytkowe zaprojektowane zostało pod część sypialnianą. Wyposażone jest również w sporych rozmiarów łazienkę, w której zmieści się zarówno prysznic jak i wanną. To doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, będą miały się gdzie wyszaleć podczas wieczornych kąpieli. Pomieszczenia w tej części domu doświetlone są oknami połaciowymi i fasadowymi.

W trakcie budowy, bez konieczności przeprojektowywania można zmienić elementy takie jak:

 • sposób ogrzewania
 • rodzaj materiałów budowlanych,
 • przeznaczenie pomieszczeń,
 • rodzaj elewacji,
 • kominek (dodanie lub likwidacja),
 • rodzaj więźby.
 • układ ścian wewnętrznych,
 • materiał pokrycia dachu,
 • technologia (murowana na szkieletową lub odwrotnie),
 • przebieg instalacji,
 • dodanie lub zmiana instalacji,
 • dodanie lub likwidacja okien i drzwi,

Projekt domu NIDOWO

Projekt domu Nidowo to rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużymi nakładami finansowymi, jednak marzą o własnych czterech kątach z dala od zgiełku miasta. To parterowy budynek o prostej bryle, jednak niepozbawiony elegancji i uroku. Przemyślany i funkcjonalny rozkład pomieszczeń rekompensuje stosunkowo niewielką powierzchnię, a uniwersalna stylistyka wykończenia i swoboda w wyborze wyglądu elewacji sprawią, że będzie można go dopasować do indywidualnych potrzeb. Wspomniana prosta bryła i zwarta konstrukcja pozwalają na sprawny przebieg budowy, a także wpływają na obniżenie kosztów realizacji oraz obniżenie kosztów późniejszego utrzymania domu. Atutem projektu jest niewątpliwie komfortowy pokój dzienny z kominkiem oraz średniej wielkości taras, na który wyjście prowadzi właśnie we wspomnianej strefy dziennej. Salon sąsiaduje z łazienką i dosyć dużą kuchnią, w które bez problemu znajdzie się miejsce na wygodny stół z krzesłami. Ostatnie dwa pomieszczenia to sypialnie, które rozmieszczone zostały po dwóch stronach wiatrołapu. Pozwala to na komfort prywatności. Dom ten jest doskonałym rozwiązaniem dla rodziny posiadającej jedno dziecko.

Projekt domu CELOZJA 1

To doskonały projekt nadający się na małą działkę, ponieważ zakłada on budowę niewielkiego domu parterowego. Prosta prostokątna bryła pozwala na sprawną i ekonomiczną budowę oraz zapewnia niskie koszty przyszłego użytkowania. To również doskonała propozycja projektu dla osób, dla których niezwykle ważna jest prostota i symetria. Dom oparty na projekcie Celozja 1 to dobre rozwiązanie dla niewielkiej rodziny. Elewacja boczna bez zaplanowanych otworów okiennych pozwala na maksymalne przesunięcie do krawędzi działki, co jest niezwykle istotne w przypadku niewielkich przestrzeni. Elewacja ogrodowa z kolei została wzbogacona o taras, który zawsze jest dobrym pomysłem przy budowie nowego domu. Jeżeli chodzi o wnętrze budynku, to posiada on przestronną strefę dzienną, z niezwykle jasnym i dobrze oświetlonym salonem. Salon ten połączony jest również z funkcjonalną kuchnią oraz osobną i niezwykle praktyczną spiżarnią. Dodatkowo projekt ten posiada miejsce na trzy sporych rozmiarów sypialnie, które bez problemu pomieszczą 4 osobową rodzinę.

KB Projekt – Projekty małych domów jednorodzinnych

Biuro architektoniczne KB Projekt odznacza się nie tylko doskonałymi pomysłami projektowymi oraz ich różnorodnością, ale też imponującym doświadczeniem. Są obecni na rynku od 20 lat i właśnie z tej okazji każdy projekt, który znajdziecie na stronie ma promocyjną cenę! Warto sprawdzić co mają do zaoferowania oraz jak korzystne ceny projektów na Was czekają. Więcej informacji tutaj → klik!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *