Pomorze zyskuje coraz większą popularność

Pomorze staje się coraz ważniejszym regionem – zarówno turystycznie, jak i na rynku nieruchomości czy w branży logistycznej. Gdańsk słynie wśród obcokrajowców jako jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, a magazyny i hale do wynajęcia w Gdyni oraz Gdańsku budzą rosnące zainteresowanie wśród inwestorów i najemców.

Gdańsk i Pomorze coraz popularniejszą destynacją turystyczną

Gdańsk słynie jako jedno z najładniejszych polskich miast. Zachwyca położeniem nad Morzem Bałtyckim, Starym Miastem, ale według portalu TripAdvisor miejsc wartych uwagi jest tu aż 358. Pomorze zyskuje na popularności wśród obcokrajowców, ale też na magazynowej mapie Polski. Powstaje tu coraz więcej hal produkcyjnych i magazynów do wynajęcia – w Gdańsku lub Gdyni działa wiele firm lokalnych zainteresowanych ich najmem.

Gdańsk – wizytówka Pomorza

Pomorskie staje się coraz popularniejsze wśród obcokrajowców – zarówno turystów, jak i szukających pracy oraz miejsca do życia. Nie brakuje tu atrakcji różnego rodzaju – jak zabytki czy muzea, ale także klimatyczne restauracje i punkty widokowe. Warto zobaczyć m.in. Ratusz, Dwór Artusa, fontannę Neptuna, Złotą Kamienicę, Złotą Bramę, Bazylikę Mariacką czy Katedrę Oliwską. Duże wrażenie robi też Żuraw, największy portowy dźwig średniowiecznej Europy i symbol Gdańska.

Magazyny do wynajęcia w Gdańsku i Gdyni

Jednak poza znaczeniem dla turystów, miasto odgrywa też coraz większą rolę w branży logistycznej i magazynów. W Gdańsku i Gdyni, a także w ich okolicy, powstaje coraz więcej hal produkcyjnych i innych obiektów o tym przeznaczeniu.

Inwestycje 7R. Jedną z ciekawszych inwestycji na magazynowej mapie Polski jest 7R Park Tczew, który wybudowano w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie są to jedyne obiekty tego typu – Pomorze staje się pożądaną lokalizacją dla firm, którym zależy na magazynach i halach do wynajęcia w Gdańsku lub Gdyni, niedaleko portu czy lotniska, ale także współpracujących z firmami zagranicznymi. Deweloper zrealizował na Pomorzu więcej inwestycji – m.in. 7R Park Gdańsk, 7R City Flex Gdańsk Airport, Centrum Logistycznego Gdańsk-Kowale V, a także 7R Park Gdańsk II.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje trzydzieści podstref i jest ciekawą lokalizacją, w której coraz chętniej są realizowane różne inwestycje tego typu. Rosnąca popularność Pomorza sprawia, że magazyny w Gdańsku i Gdyni budzą coraz większe zainteresowanie zarówno wśród przedsiębiorców lokalnych, krajowych, jak i zagranicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *