Odważne dodatki, które odmienią Twój salon. Co warto wybrać?

Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w domu, o charakterze reprezentacyjnym. Zatem jego estetyka i design mają niebagatelne znaczenie. Jak więc uczynić, aby jego aranżacja nie była nudna? Otóż nic prostszego. Wystarczy tylko postawić na odważne dodatki. Już teraz polecamy wam czerwone ramki na zdjęcia.

Czerwone ramki na zdjęcia – hit w twoim salonie

Niektórzy twierdzą, że salon powinien być minimalistyczny, my natomiast uważamy inaczej. Otóż to pomieszczenie powinno się wyróżniać i być zaprzeczeniem słowa nuda. Jednak zamiast malować ściany, czy kleić tapetę możecie postawić na dodatki, dzięki którym salon zyska charakter, czy przysłowiowy pazur. Jak to zrobić? Wystarczy tylko czerwona ramka na zdjęcia. Możecie w nich umieścić Wasze ulubione fotografie, ale również same ramki stanowią dekorację. Warto zauważyć, że takie dodatki świetnie prezentują się zarówno na komodzie, ale również na małym stoliku kawowy. Można także czerwoną ramkę na zdjęcia umieścić na kominku, czy też w najbardziej widocznym miejscu, wszak ma ona przyciągać uwagę.

Lustra nie tylko do przeglądania

Jeszcze kilka dekad temu lustro umieszczało się na przedpokoju, czy w garderobie. Potem nastała moda i lustro stało się idealnym dodatkiem do sypialni, a obecnie nie może go zabraknąć w Twoim salonie. Dzięki niemu będzie ono wychodzić poza ramy pospolitości, czy też minimalizmu. Warto docenić, że lustra optycznie powiększają przestrzeń, a jednocześnie świetnie odbijają światło, tworząc ciekawy klimat. Oczywiście nie można zapomnieć, że lustra także obłędnie się prezentują. Ale oczywiście nie pierwsze lepsze, ale takie z elegancko zdobioną ramą. Tutaj możecie postawić na ciekawe modele z ramą przypominającą mozaikę, albo też z ornamentowym wzorem. Swoją drogą całą ściana może być ozdobiona lustrami.

Poduszki w dyskotekowym stylu

Każdy kto pamięta lata 90-te wie, że nie była to dekada najlepszego stylu. Nawet sama Victoria Beckham ubierała się wtedy delikatnie ujmując kiczowato. Ale w latach 90-tych było też coś fajnego, co przyciągało uwagę. Oczywiście nie była to muzyka, lecz cekiny. I właśnie cekiny stały się bardzo modne, ale nie na ubraniach – to nadal jest passe. Jednak na poszewkach z poduszek to już zupełnie coś innego. Pięknie mieniące się poduszki przyciągają uwagę, a jednocześnie mają w sobie sporą nutę ekstrawagancji. Tak naprawdę wystarczy tylko kilka takich poduszek w dyskotekowym stylu, a Wasz salon nie stanie się oczywiście dyskoteką, lecz będzie w nader odważnym stylu. A o to przecież chodzi. Wszak pospolitości mówimy „nie”. Ok, jeżeli nie jesteście jeszcze gotowi na tak oryginalną aranżacji to zamiast cekinowych poszewek wybierzcie te fluffy, tzw. włochacze również świetnie się prezentują, są oryginalne, a ponadto ultra wygodne. Zatem, jeżeli w salonie lubicie urządzić sobie drzemkę to macie dwa w jednym, czyli świetną ozdobę i bardzo miękką poduszkę.

Dekoracje 3D na ścianie

Bądźmy szczerzy kamienie ścienne powoli się już „przejadają”. Praktycznie w co drugim salonie na ścianie znajduje się albo kamień dekoracyjny, albo też płytki, ewentualnie ornamentowa tapeta. Jeszcze kilka lat temu takie aranżacje mogły być uznawane za oryginalne, a obecnie absolutnie już nie są. Zatem mamy dla Was o wiele ciekawszą propozycję, a mianowicie dekorację 3D, oczywiście również umieszczone na ścianie. Tutaj macie naprawdę sporo możliwości. Naszym zdaniem świetnym wyborem są tzw. druciane dekoracje. Świetnie prezentują się te w kształcie zwierząt, albo też w linearnym, geometrycznym, czy nawet abstrakcyjnym wydaniu. Są bardzo ciekawe, a jednocześnie sprawiają, że twój salon nabiera intrygującego charakteru. Do takich dodatków warto jeszcze dobrać np. dekoracje stojące 3D. Mogą mieć one formę napisu. Takie modele koniecznie umieśćcie na kominku, czy komodzie.

Modą można, a nawet trzeba się bawić. Również podczas aranżacji salonu. Tak naprawdę wystarczą tylko oryginalne dodatki by sprawić, że to pomieszczenie stanie się ekstremalnie oryginalne, a jednocześnie nadal pozostanie w dobrym guście. Już za naprawdę male pieniądze możecie odmienić salon tak, że Wasi znajomi będą go Wam zazdrościć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *