Odbiór mieszkania ze specjalistą

Na rynku istnieją firmy zajmujące się odbiorami mieszkań. Pomagają w ustaleniu, czy wszystkie elementy opisane w umowie i planie zgadzają się z rzeczywistością. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sobie zarówno nerwów, jak i pieniędzy. Jak wygląda taka współpraca?

Odbiór własnego M to ważna chwila dla wielu z nas. Niezależnie na jakim etapie życia jesteśmy czy dopiero skończyliśmy studia, czy jesteśmy już bardziej ustatkowani, to zakup własnego kąta jest ważnym wydarzeniem. Wiąże się ono zarówno z emocjami, jak i funduszami. To prawdopodobnie największy lub jeden z największych wydatków w naszym życiu. Dlatego zależy nam, aby cały proces od zakupu poprzez wykończenie aż do zamieszkania odbył się bez problemów. Te jednak można spotkać na każdym kroku. Niestety euforyczny stan związany z przekazaniem kluczy, co jest swoją drogą normalne, nie sprzyja krytycznemu myśleniu, które w tym momencie jest bardzo potrzebne. Jest jednak na to sposób.

Kwestie prawne

Prawo to obszerna dziedzina, a wielu ekspertów z tej branży specjalizuje się w jakiś jej wycinkach. Dzięki temu prawnik ma szeroką wiedzę na dany temat i zna wszelkie zawiłości i kruczki, które mogą zostać użyte przeciwko nam. Jak to wykorzystać? Przede wszystkim współpraca z taką osobą pozwoli na wyeliminowanie nielegalnych klauzul z umowy z deweloperem.

Podczas analizy sprawdzana jest sama umowa wraz z załącznikami oraz prospekt informacyjny. Wprawne oko zrewiduje poprawność zapisów, wyłapie błędy oraz treści, które są niezgodne z przepisami prawa. W skrócie oznacza to weryfikację obietnic dewelopera z rzeczywistością. Jeżeli te drastycznie się różnią, to trzeba będzie sprawę omówić i wyjaśnić. Prawnik może również przygotować rekomendacje postanowień do renegocjacji umowy wraz z argumentacją.

Odbiór mieszkania lub domu

Podpisanie umowy z deweloperem o zakupie mieszkania, lub domu to wspaniała chwila. Nie jest tak emocjonująca, jak sam odbiór lokum i dlatego podchodzimy do niej bardziej powściągliwie. Dlatego przekazujemy dokument do weryfikacji prawnej, aby sprawdzić zasadność wszystkich zapisów oraz potwierdzić zgodność z obietnicami dewelopera. To dobry sposób na uniknięcie kłopotów.

Nieco trudniej, bo wiąże się to z większymi emocjami poradzić sobie z odbiorem technicznym apartamentu czy domu. Euforia sprawia, że nie zauważamy defektów, za które w przyszłości przyjdzie nam słono zapłacić, jeśli bezrefleksyjnie podpiszemy protokół zdawczo-odbiorczy. Jest to jednoznaczne z zaakceptowaniem przez nas wszelkich nieprawidłowości, nawet jeśli o nich nie wiemy. W stolicy Wielkopolski odbiory mieszkań Poznań wykonuje zespół specjalistów, których znaleźć można na https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania/poznan.

Inżynierowie oraz inspektorzy budowlani, to osoby, przed którymi ciężko zataić niedociągnięcia i błędy. Wiedzą czego i gdzie szukać oraz na co zwrócić uwagę. Ponadto zweryfikują zgodność mieszkania oraz domu z polskimi normami, umową i projektem. Sprawdzą metraż nieruchomości, zawilgocenia i wszystkie przynależności. Dopilnują, aby wszelkie zgłoszone usterki zostały zapisane przez dewelopera w protokole odbioru. Ponadto wykonują badania termowizyjne, które zalecane są szczególnie dla posiadaczy domów. Specjalistów, którzy pomogą uporać się z powyższymi sprawami, można znaleźć na odbiory mieszkań Gdańsk.

Zamieszkanie w wymarzonym mieszkaniu wymaga odpowiedniego przygotowania i sprawdzenia, czy wszelkie formalności zostały dopełnione. Jeśli chcemy mieć pewność, że deweloper wywiązał się ze swoich obowiązków, to warto poprosić o pomoc specjalistę z branży. Wiedza i doświadczenie, które taka osoba posiada, pomoże wykryć nieprawidłowości. Dzięki temu ciężar potencjalnych kosztów spadnie na dewelopera, a nie na nas. Zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na wykończenie mieszkania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *