Ocieplenie domu – poradnik krok po kroku

Gdy nasz dom nie ma w ogóle żadnej izolacji cieplnej, czy jego ściany oraz dach są ocieplone zbyt delikatną powłoką izolatora, natomiast w środku panuje syberyjski klimat, jest to najwyża pora na jego docieplenie.
Od czego zacząć?
Poszukiwania najodpowiedniejszych materiałów izolacyjnych niewątpliwie należy zacząć w internecie. Wszyscy wytwórcy płyt styropianowych mają własne strony firmowe, na jakich można odnaleźć potrzebne informacje o ich artykułach oraz parametrach konkretnych materiałów.
Jaki produkt dobrać?
Gdy mamy już ograniczoną listę ewentualnych dostawców, czas na ustalenie danych produktów. Jeśli zdecydowaliśmy się na wybór najlepszych spółek na rynku, to prawdopodobnie każda z nich proponuje parę wyrobów do izolacji, przeznaczonych do określonego miejsca w naszym domu. Jaki z nich dobrać? W zależności od miejsca wykorzystania, styropian musi pełnić pewne wymagania. Głównym z nich jest poziom ochrony termicznej przed czynnikami zewnętrznymi. Prezentuje się on we współczynniku lambda, oznaczanym dla każdego produktu. Im niższa wartość lambdy – tym doskonalsze właściwości izolacyjne materiału.
Izolacja – Kompletny System
Planując ocieplenie domu należy pamiętać, iż dobór materiału izolacyjnego to jedynie część systemu ociepleń. Styropian to jedynie jedna z jego części składowych, chociaż część bardzo ważna (jedynie ona zapewnia przyjemne ciepło zimą oraz delikatny chłód latem, i ponadto zmniejsza nasze rachunki za ogrzewanie). W jego skład wchodzą także kleje do przyklejenia styropianu, grunty, siatki oraz tynki, jakie decydują o wyglądzie fasad oraz chronią ją przed wpływem warunków atmosferycznych.
Doradztwo technologiczne
Gdy zdecydujemy się na ocieplenie naszego domu warto przed ostatecznym wyborem rozwiązania zasięgnąć rady ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *