Mieszkania na sprzedaż w Warszawie. Lepiej kupić z rynku wtórnego czy od dewelopera?

Decyzja o kupnie mieszkania jest jedną z najważniejszych w życiu. W końcu chodzi o miejsce, w którym będziesz żyć razem ze swoją rodziną. Do wyboru masz mieszkania z rynku deweloperskiego, czyli świeżo wybudowane, a także z rynku wtórnego, czyli mające już wcześniej właścicieli. W które mieszkanie lepiej zainwestować? Mamy nadzieję, że nasz artykuł ułatwi Ci podjęcie decyzji. Zapraszamy do czytania!

Cena – ważne kryterium

Przy podjęciu decyzji ważnym kryterium jest oczywiście budżet, jaki chcesz przeznaczyć na kupno mieszkania (i np. potem remont). Mieszkania na sprzedaż w Warszawie z rynku pierwotnego, czyli od dewelopera, są rzecz jasna droższe od tych z rynku wtórnego. Istnieją jednak wyjątki, które dotyczą np. lokalizacji lub stanu budynku, w którym znajduje się mieszkanie. Abstrahując od nich należy przyjąć, że za mieszkanie w stanie deweloperskim jest droższe niż to z rynku wtórnego.

Remont generalny czy tylko wykończeniówka?

Kolejna sprawa to remont, który zapewne będziesz chcieć przeprowadzić w nowo zakupionym mieszkaniu. Pomimo, że mieszkanie od dewelopera jest droższe niż to z rynku wtórnego, to przy wykorzystaniu identycznych materiałów w trakcie remontu, wykończenie mieszkania deweloperskiego może być tańsze. Nowe, świeże mieszkanie nie wymaga takich czynności, jak np. zrywanie paneli, kucie glazur, wymiany okien czy instalacji elektrycznej, itp., a przecież trzeba za nie zapłacić ekipie remontowej (tzw. remont generalny). Wiele też zależy od budżetu i postanowień. Może wolisz kupić tańsze mieszkanie, a trochę więcej przeznaczyć na remont albo na odwrót?

Swoboda mieszkania

Nowe budownictwo charakteryzuje fakt, że okna i balkony są stosunkowo blisko siebie. Może być to krępujące, zwłaszcza gdy przyjmuje się gości albo spędza dużo czasu na balkonie. W budynkach z rynku wtórnego z kolei odległości pomiędzy budynkami są znacznie większe, co daje większe poczucie komfortu i intymności.

Podsumowanie

Jak widać, zarówno mieszkanie z rynku wtórnego, jak i pierwotnego ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy tak naprawdę od Twoich oczekiwań i możliwości finansowych. Powodzenia w podjęciu właściwej decyzji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *