Kiedy i dlaczego warto rozważyć kabiny typu walk in?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wolą brać prysznic niż się kąpać: prysznic zajmuje bardzo mało czasu i może sprawić, że poczujesz się znacznie bardziej odświeżony i odmłodzony niż po kąpieli. Prysznice takie jak kabiny walk in są również jedyną opcją dla wielu osób starszych lub niepełnosprawnych, które nie mogą już wchodzić i wychodzić z wanny.

Co warto wiedzieć o kabinach walk in?

Kabiny prysznicowe tego typu oferują wszystkie zalety kąpieli pod prysznicem w sposób:

  • elegancki,
  • nowoczesny,
  • przystępny dla każdego.

Przechodzenie przez wannę lub klasyczną kabinę prysznicową może być trudne i niebezpieczne dla osób starszych i niepełnosprawnych. Wchodząc pod prysznic typu walk in, nie ma po drodze żadnych przeszkód, a same kabiny są wyposażone w antypoślizgowe podłogi, dzięki czemu wchodzenie i wychodzenie z nich jest proste, a łazienka jest znacznie bezpieczniejszym miejscem.

Mogą nawet pomieścić wózki inwalidzkie. Jeśli ktoś w rodzinie ma problemy ze staniem przez długi czas, można zainstalować dodatkowo w takiej kabinie walk in rozkładane siedzisko prysznicowe, aby poradzić sobie z problemem. Kabiny prysznicowe nierzadko mają możliwość skorzystania z drzwi o połowie wysokości tych zwyczajnych, tym samym umożliwiają opiekunowi lub pomocnikowi zapewnienie pomocy podczas kąpieli osoby starszej czy niepełnosprawnej.

Czy kabina walk in nadaje się do każdej łazienki?

Jak najbardziej! Kabiny prysznicowe typu walk in można zainstalować nawet w najmniejszych łazienkach. To sprawia, iż nie da się ukryć, że są naprawdę świetną opcją dla pomieszczeń, które nie są wystarczająco duże, aby pomieścić pełnowymiarową wannę.

Można je również zamontować w tej samej przestrzeni, w której była stara wanna, jeśli zdecydujesz się ją wymienić – nic, absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie. Są niezwykle elastyczne. Kabiny prysznicowe są zwykle wykonane ze szkła, co dodatkowo daje złudzenie przestrzeni w łazienkach. Sprawiają również, że łazienka wygląda na znacznie czystszą i bardziej nowoczesną – co jest ich dodatkowym atutem.

Kabina typu walk in: czy warto?

Dla osób cierpiących na problemy związane z mobilnością wchodzenie i wychodzenie z prysznica i wanny może być niebezpieczne i trudne. Szpitale są pełne ludzi, którzy poślizgnęli się i upadli w swoich łazienkach. Takie upadki mogą spowodować obrażenia, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć. Jest to bardzo częsty problem, z którym borykają się osoby starsze, a zainstalowanie kabiny prysznicowej typu walk in w tym kontekście naprawdę jest bardzo korzystne dla wielu osób, ponieważ może poprawić ich codzienne bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Nie ma nic ważniejszego – warto więc stając w obliczu takich rozwiązań przemyśleć taką opcję.

Pamiętaj jednak, aby dopasować ją odpowiednio do potrzeb oraz miejsca, w którym się znajdzie – wtedy spełni swoją rolę w pełni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *