Kabina kwadratowa – nowoczesny minimalizm w łazience

Kabina prysznicowa coraz częściej zastępuje wannę, zwłaszcza w małych mieszkaniach. Coraz mniejsza powierzchnia lokali mieszkalnych zmusza mieszkańców do wykorzystania każdego metra. Kwadratowa kabina prysznicowa jest nie tylko funkcjonalna i estetyczna, ale jednocześnie na tyle mała, że zmieści się nawet w niewielkiej łazience. 

Łazienka to jedno z trudniejszych pomieszczeń do urządzenia, zwłaszcza jeśli zajmuje dość niewielką przestrzeń. Projekt aranżacji powinien uwzględniać wszystkie potrzeby użytkowników oraz metraż. Dodatkowo należy zadbać o odpowiedni design, uwzględniając nowoczesne trendy, dzięki którym można zyskać przestronność i ponadczasowość pomieszczenia. Najbardziej rozpowszechnione w małych łazienkach są kwadratowe kabiny prysznicowe.

Kabiny prysznicowe – modny design do małej łazienki

Kabina prysznicowa to centralny element każdej łazienki, stanowi miejsce, gdzie odświeżamy się po całym dniu. Do tej pory głównym jej punktem były wanny, obecnie coraz częściej są zastępowane prysznicem, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Kwadratowe kabiny prysznicowe stanowią praktyczny i stylowy element dekoracyjny każdej łazienki, a do tego ich kształt sprawia, że dają dużo swobody. Przeszklone drzwi zapewniają poczucie przestronności, dzięki czemu użytkownicy czują się podczas odświeżania wygodnie i komfortowo. Kwadratowe kabiny idealnie wpisują się w obecne trendy łazienkowe, czyli minimalizm. Zwłaszcza w przypadku, gdy zdecydujemy się na prysznic bez brodzika. Kwadratowe kabiny prysznicowe są wykonane z wytrzymałego szkła hartowanego, co dodatkowo zapewnia wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkownikom.

Wymiary kwadratowej kabiny prysznicowej

Urządzając niewielką łazienkę, planujemy każdy jej metr, tak aby zmieściło się wszystko, co potrzebne i zostało trochę wolnej przestrzeni. Idealnie dobrana kwadratowa kabina prysznicowa powinna współgrać z pozostałymi elementami. Dodatkowo musi być tak umieszczona, aby przed wejściem do kabiny pozostał co najmniej metr przestrzeni.

Obecnie największą popularnością cieszą się niewielkie i praktyczne prysznice o wymiarach 80 x 80 cm, które bardzo dobrze sprawdzają się w małometrażowych łazienkach. Dodatkowo taka wielkość pozwala na wstawienie krzesła lub montaż uchwytów. Dużym uznanie wśród właścicieli trochę większych mieszkań cieszą się kabiny kwadratowe o rozmiarze 90 x 90 cm. Aby zyskać na przestrzeni, decydują się oni na cały oszklony prysznic bez brodzika. Taki duży, otwarty prysznic w łazience będzie eleganckim i nowoczesnym elementem aranżacji. Większe kabiny kwadratowe umożliwiają również montaż sauny oraz hydromasażu, co dodatkowo wpłynie na komfort korzystania z łazienki.

Największym problemem mieszkańców niewielkich lokali mieszkalnych jest połączenie małego metrażu z wygodą i funkcjonalnością. Kabina prysznicowa kwadratowa to nowoczesne rozwiązanie do małych łazienek. Przeszklone drzwi i brak brodzika sprawiają, że pomieszczenie staje się optycznie większe, a użytkownicy zyskują więcej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *