Jak urządzić pokój dziecka?

Każde dziecko potrzebuje chociaż kawałka własnej przestrzeni. Idealnie jeżeli jest to własny pokój. Oto kilka porad, które pomogą Wam dobrze urządzić pokój dla dziecka.
Co za dużo to nie zdrowo.
Aranżując pokój dla malucha, chcemy aby był jak najładniejszy i żeby spodobał się dziecku. Często zdarza nam się niestety przesadzić. Za dużo mebli, za dużo kolorów, wzorów, dodatków, zabawek, itp. Nadmiar wprowadza chaos i powoduje przebodźcowanie. Aby pokój był funkcjonalny i dobrze spełniał swoje zdanie, musi być miejscem gdzie dziecko może się wyciszyć i zrelaksować. Nie zagracajmy więc przestrzeni naszych dzieci niepotrzebnym dodatkami. Pokój dziecka powinien być miejscem gdzie może się ono skupić odrabiając lekcje, odpocząć po męczącym dniu czy bez problemu zasnąć. Dobrze aby przestań nie była przeładowana. Zabawki można pochować do pudel, a książki do szafek. Jeżeli chcemy wprowadzić kolor, to najlepiej poprzestać na jednej barwie dominującej. Najlepiej jednak żeby była dosyć stonowana.
Dopasuj wymiary.
Wymiary mebli i dodatków powinny być dopasowane do wzrostu i gabarytów dziecka. Dla małych dzieci sprawdzą się małe, dziecięce meble, nastolatkom możemy zakupić już meble „dorosłe”. Aby dziecko mogło swobodnie korzystać z wyposażenia, poszczególne elementy nie mogą być ani za duże ani za małe. Dziecko musi czuć się komfortowo zarówno siedząc pozy biurku jak i leżąc w łóżku.
Weź pod uwagę preferencje dzIecka.
Pamiętaj, że aranżujesz pokój dla dziecka, więc jego zdanie i preferencje powinieneś wziąć pod uwagę. Należy dostosować wystrój do gustu i potrzeb dziecka. To ono będzie tu spędzać wiele swojego czasu więc to jemu ma się podobać wystrój.
Bezpieczeństwo.
Urządzając pokój dla dziecka, nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Wszystkie meble i dodatki powinny być dobrej jakości. Wszystkie elementy powinny być ustawione i zamontowane w taki sposób aby nie niosły ryzyka upadku na dziecko.
Mamy nadzieję, że korzystając z naszych rad, urządzicie swojemu dziecku wspaniały pokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *