Jak skutecznie i efektywnie szukać mieszkania?

Poszukiwanie mieszkania to spore wyzwanie. Zwłaszcza, że wybór nowych mieszkań jest ogromny. Jak w tym gąszczu ofert znaleźć to jedno, jedyne idealne mieszkanie? Nie jest to łatwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak mało czasu mamy. Wszyscy jesteśmy zabiegani, pracujemy często po godzinach, i na szukanie mieszkania mamy nie za dużo czasu.

Dobrym rozwiązaniem dla osób mocno zajętych jest wynajęcie pośrednika. Ze swojej strony musisz określić dokładnie czego szukasz i swoje oczekiwania przekazać pośrednikowi. Na podstawie twoich wytycznych będzie on przeszukiwał ogłoszenia spełniające Twoje kryteria. To pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu. Dopiero gdy znajdzie coś interesującego możesz udać się we wskazane miejsce i obejrzeć mieszkanie. Jeśli ci się nie spodoba pośrednik będzie szukał dalej, i tak do skutku.

To naprawdę dobre rozwiązanie dla osób, które dużo pracują i nie mają czasu lub po prostu nie chcą samodzielnie szukać mieszkania. Taka opcja wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami. Wynagrodzenie pośrednika to koszt kilku procent wartości transakcji. Nie jest to więc mały wydatek, natomiast daje duży komfort i ogromną oszczędność czasu.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wynajęcie pośrednika musisz poszukać mieszkania samodzielnie. Dobrze się przygotuj – dokładnie określ swoje oczekiwania – metraż, piętro, okolicę, dodatkowe udogodnienia czy cena. Im dokładniej określisz czego szukasz tym mniej czasu zajmie ci samo szukanie.

Najlepiej korzystać z wyszukiwarki google, dzięki której bez wychodzenia z domu możesz przeszukiwać interesujące cię ogłoszenia, porównywać je, a nawet oglądać mieszkania.

Najpierw musisz jednak znaleźć ogłoszenia. By na nie trafić trzeba wpisać do wyszukiwarki odpowiednie hasło np. mieszkanie janów lubelski. Następnie przejrzeć kilka, kilkanaście ogłoszeń i wybrać te najbardziej interesujące. Warto umówić się na spotkanie z różnymi deweloperami by porównać ich oferty. Wybierz konkretnego dewelopera np. Wikana Deweloper. Pamiętaj, by przed spotkaniem spisać wszystkie pytania jakie chcesz zadać deweloperowi. Obejrzyj mieszkanie, ale również okolice. Sprawdź czy na osiedlu jest cicho, czy jest wystarczająca ilość zieleni i czy są dodatkowe udogodnienia, a jeśli tak to jakie.

Potem nie pozostaje ci nic innego jak podjąć właściwą decyzję. Jeśli znajdziesz to właściwe mieszkanie –nie zwlekaj z jej podjęciem. Popyt na nowe mieszkania jest duży – dlatego decyduj się zanim ktoś sprzątnie ci mieszkanie np. na wikana.pl sprzed nosa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *