Jak przebiega usługa wykończenia mieszkania pod klucz?

Mieszkanie wykończone pod klucz to przede wszystkim wygoda, ale też oszczędność czasu i pieniędzy. Jak przebiega proces realizacji tej usługi?
Coraz więcej osób kupujących nowe mieszkania decyduje się na skorzystanie z usługi wykończeniowej pod klucz. To korzystne rozwiązanie, biorąc pod uwagę jego zalety, dlatego też sprawdzi się zarówno w przypadku małej kawalerki, jak i większego apartamentu.

Na czym zatem dokładnie polega usługa wykończenia mieszkania pod klucz? Jak przebiega ona krok po kroku? W końcu, gdzie można z niej skorzystać?

Wykończenie pod klucz – co to jest?

Usługa wykończenia nieruchomości pod klucz polega na wykonaniu różnych prac wykończeniowych w nowej nieruchomości, aby była ona od razu gotowa do przeprowadzki.

Wykończenie pod klucz to usługa bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych czy w krajach zachodniej Europy. W Polsce decyduje się na nią około 15 proc. kupujących nowe mieszkania, podczas gdy większość wybiera stan deweloperski, czyli lokale przeznaczone do dalszego wykończenia.

Usługa ta obejmuje różnorodne prace, w tym między innymi zakupienie materiałów, wykończenie nieruchomości, doradztwo projektanta wnętrz. Klient wybiera jeden z interesujących go pakietów wykończeniowych, w którym znajdują się określone usługi oraz materiały do wyboru. Na usługi udzielana jest również gwarancja.

Standardowo w ramach usługi pod klucz prowadzi się poniższe prace:

 • wykonanie gładzi
 • malowanie ścian i sufitów
 • montaż drzwi wewnętrznych
 • kładzenie podłóg
 • wykończenie łazienki – kafelki, ceramika, armatura
 • montaż osprzętów elektrycznych i lamp

Powyższe usługi możemy znaleźć w większości pakietów wykończeniowych pod klucz. Dodatkowo skorzystać można także z innych prac, które związane są z dodatkowymi opłatami.

Dodatkowe prace dostępne w pakietach wykończenia pod klucz:

 • meble kuchenne na wymiar
 • inne meble na wymiar, na przykład łazienkowe
 • wykonanie sufitów podwieszanych
 • montaż schodów z balustradami
 • montaż klimatyzacji i innych instalacji
 • projekt i wykonanie ogrodu

Wobec tego usługa wykończenia mieszkania pod klucz pozwala na wykonanie w nim praktycznie wszystkich prac, które są niezbędne przed przeprowadzką. Jak wówczas odbywa się współpraca między klientem a firmą wykończeniową?

1. Konsultacje i inwentaryzacja

Pierwszym etapem w realizacji usługi są konsultacje z klientem połączone wraz z inwentaryzacją, czyli z pomiarami nieruchomości – można także bazować wtedy na projekcie nieruchomości, gdy jest on dostępny.

W ramach konsultacji pracownik firmy uzgadnia z klientem dobór materiałów wykończeniowych z wybranego pakietu. W spotkaniu może brać także udział projektant wnętrz.

2. Przygotowanie projektu wnętrza

Na bazie informacji zebranych w trakcie konsultacji i inwentaryzacji firma przygotowuje projekt wnętrza. Jest on najczęściej uzupełniony o wizualizacje, które pozwalają klientowi na sprawdzenie, jak jego mieszkanie będzie wyglądało po wykończeniu.

Gdy klient ma jakiekolwiek uwagi i chce dokonać zmian w projekcie, są one uwzględniane. Jeżeli projekt spełnia wymagania klienta, wówczas jest on zatwierdzany.

3. Realizacja projektu – wykończenie wnętrza

Kolejny etap to wykończenie wnętrza na podstawie zatwierdzone projektu. Firma kupuje odpowiednie materiały i transportuje je na miejsce, a tam wykwalifikowana ekipa wykonuje niezbędne prace.

Nad przebiegiem prac wykończeniowych czuwa także projektant, który sprawuje tak zwany nadzór autorski.

4. Odbiór wykończonego mieszkania

Ostatni etap to odbiór wykończonego już mieszkania przez klienta. Jak wspomnieliśmy powyżej, na wykonane prace klient otrzymuje również gwarancję.

Chcesz skorzystać z usługi wykończenia mieszkań w Krakowie? Skorzystaj z pomocy firmy Quality Investment. Firma ta zapewnia swoim klientom profesjonalną i kompleksową obsługę w ramach wykończenia lokali mieszkalnych. W jej ofercie dostępne są cztery pakiety wykończeniowe w cenach wynoszących od 790 złotych do 1990 złotych za metr kwadratowy.

Dokładne informacje o firmie Quality Investment, a także jej ofertę i przykładowe realizacje można znaleźć pod adresem strony internetowej: https://qinvestment.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *