Jak dobrać odpowiednie lustra do domu?

Dobór odpowiednich luster do domu wcale nie jest zajęciem tak łatwym, jak mogłoby się to pozornie wydawać… I nie, nie chodzi tylko o pochodzący z zamierzchłych czasów, niemniej nadal pokutujący przesąd, że zbicie lustra równa się aż siedmiu latom nieszczęść. Problem leży w fakcie, że wraz z wejściem i rozwojem gospodarki rynkowej w Polsce, w tym postępującym wzrostem konsumpcji i bogaceniu się społeczeństwa, jak można się było zresztą tego spodziewać, rynek luster został dosłownie zalany taką mnogością propozycji i ciekawych produktów, że aż można się złapać za głowę. Obecnie, wybierając wśród setek możliwości, dobrze pamiętać o podstawowych radach, jakie są związane z wyborem odpowiednich luster na potrzeby domowe.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że lustra z samej swojej natury są raczej przedmiotami wieloletniego, często użytku i bądź co bądź, korzystamy z nich na co dzień. Zatem, poza samą ich powierzchnią, istotne znaczenie praktyczne ma kształt zaprojektowanej ramki, jej wielkość, jak również bezpieczeństwo samego ich sklejenia do powierzchni płaskich albo też innego, mechanicznego sposobu przytwierdzenia. Tym samym, wybierając lustra do domu, pomyślmy, na ile efektywnie, sprawnie i bez problemów będziemy mogli z nich korzystać w kontekście obranej ramki oraz czy przypadkiem nie zachodzi niebezpieczeństwo ich odklejenia lub oderwania. To podstawowe kwestie nie tylko z zakresu czystego designu danego produktu, ale wręcz podejścia BHP!

Po drugie, lustra, czy tego chcemy czy też nie, poza funkcją czysto praktyczną, użytkową, sprawdzają się także jako typowe dekoracje domowe. W tym zakresie chyba każdy z nas ma przed oczami wymarzony dom lub mieszkanie, którego ściany ozdabiają właśnie… wielkie, pięknie dobrane lustra! Pamiętajmy jednak, że samo lustro, jako powierzchnia odbijająca to, co znajdzie się w jego pobliżu, będzie paradoksalnie ozdobą zaledwie o tyle, o ile gustownie i porządnie będzie utrzymana sama lokalizacja wokół niego. Jeżeli zatem nie zadbamy odpowiednio o stan ogólny przestrzeni domowych, wówczas nie dziwmy się, że nawet drogie i solidne lustro stanowi nie tyle ozdobę, co wręcz podkreślenie wszechobecnego chaosu. Zanim zatem wybierzemy konkretne lustro, po prostu zastanówmy się, czy będzie ono położone w miejscu pełnym bałaganu, czy bardziej reprezentacyjnej części naszego lokum.

Na końcu warto również zwrócić uwagę, że odpowiednie lustro to nie tylko kwestia wyposażenia przestrzeni typu salon albo przedpokój, ale również, jeżeli nie przede wszystkim, lustra to odwieczne wyposażenie łazienki! Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie łazienki bez lustra, a zatem to od tego pomieszczenia warto rozpocząć proces planowania zastosowania odpowiednich luster. Tutaj upodobania znacznie się od siebie różnią, ale pewnym minimum powinno być w każdym razie niewielkie lustro łazienkowe niezbędne przy myciu zębów, zabiegach pielęgnacyjnych twarzy, makijażu czy goleniu się. Aby nie tworzyć dziwnych rozwiązań w zakresie budowania domowej przestrzeni, warto postawić na sprawdzonych schemat, że design samego lustra albo jest zupełnie nowoczesny, minimalistyczny, albo po prostu jest dość ciężki, niemniej ciężkość ta komponuje się z całością stylu łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *