Ile kosztuje wynajem dźwigu na usługi dźwigowe?

Usługi dźwigowe realizowane w branży budowlanej to szeroki zakres różnorodnych działań. Firmy, które zajmują się tego typu usługami praktycznie codziennie spotykają się z pytaniami o cennik usług dźwigowych czy ile kosztuje wynajem dźwigu. Podobnie jeśli chodzi o koszty wynajmu podnośników koszowych czy samochodów z HDS. Od czego tak naprawdę zależą koszty wynajęcia dźwigu, podnośnika czy HDS?

Gdy klienci zgłaszają się do firm oferujących podnośniki, dźwigi, samochody HDS czy żurawie budowlane często już w pierwszym zdaniu pytają o cennik wynajmu. Jednak żadna szanująca się firma oferująca tego typu usługi nie będzie podawać cen z wróżenia z fusów. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę kilka czynników, które wpływają na ceny wynajmu dźwigów czy innych maszyn podnośnikowych.

Przede wszystkim klasa dźwigu czy żurawia oraz jego parametry – od tego w dużej mierze zależy ile będzie kosztował wynajem maszyny. Im większy udźwig żurawia czy większy zasięg ramienia podnośnika – tym wyższa będzie cena wynajmu. Podobnie jest przecież z samochodami na wynajem, prawda? Im lepszy samochód, tym większa będzie cena jego wynajęcia.

Kolejny czynnik to rodzaj zadania i stopień jego skomplikowania. Im trudniejsze zadanie do wykonania, tym wyższa będzie cena zrealizowania usług dźwigowych czy podnośnikowych. Jeśli ładunek do przeniesienia czy inny rodzaj usługi wymagają dodatkowego osprzętu, większej liczby pracowników czy specjalistycznych technik – cena usług może wzrosnąć.

Czas, na jaki wynajmowany jest dźwig, podnośnik czy samochód z HDS również wpływa na koszty. Jeśli w grę wchodzi niewielkie i krótkotrwałe zlecenie cena będzie niższa, niż przy dłuższej współpracy. Choć są wyjątki od tej reguły, ponieważ czasami wyjazd dźwigu na 2-3 godziny będzie droższy, niż 2-3 godziny pracy w długofalowym zadaniu (mamy tu na myśli koszt jednej roboczogodziny).

Przeczytaj więcej o HDS: https://www.podnosimy.pl/news/transport-hds-czyli-czym-sa-dzwigi-hds-i-do-czego-sluza/

Nie każdy może zdawać sobie z tego sprawę, ale na cenę usług dźwigowych wpływa również wartość przenoszonego ładunku. Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której żuraw przenosi silnik samolotowy, który warty jest kilka milionów złotych, a zleceniodawca płaci za wykonanie usługi kilkaset złotych? Przecież taki rodzaj usługi wymaga zastosowania najwyższych środków ostrożności, większej liczby pracowników, zastosowania nawet więcej niż jednej maszyny oraz specjalistycznych procedur, które mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo przenoszonego ładunku.

Lokalizacja realizowanych usług także ma znaczenie. Jeśli dźwig czy podnośnik koszowy czy samochód z HDS ma dojechać na dużą odległość to oczywiście do całego kosztu usług dźwigowych czy podnośnikowych należy również doliczyć koszty dojazdu. Warto więc przemyśleć czy korzystać z usług firm najlepszych czy tych, które znajdują sie najbliżej miejsca realizowania usługi. Najlepsza firma, a położona najbliżej nie zawsze oznaczają to samo, prawda?

Chcąc poznać cennik usług dźwigowych czy podnośnikowych warto przedstawić firmie jak najbardziej szczegółowe informacje. Być może miejsce, w którym będą realizowane usługi trzeba np. dodatkowo utwardzić, by maszyna mogła bezpiecznie i stabilnie zająć pozycję do pracy? To również może mieć duży wpływ na to, jak będzie kształtować się cennik wynajmu dźwigów, żurawi, podnośników i samochodów z HDS wraz z profesjonalną i doświadczoną obsługą operatora.

Chcesz wiedzieć więcej?

Usługi dźwigowe – https://www.podnosimy.pl/uslugi-dzwigowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *