Dlaczego warto zlecić odbiór mieszkania firmie zewnętrznej?

Samodzielne odbieranie nieruchomości wiąże się z pewnymi obowiązkami. Nie jest to czynność, która trwa 15 minut. Trzeba wytyczyć odpowiednią porę oraz zorganizować nawet kilka godzin na sprawdzenie detali i mediacje z deweloperem. Czy warto zlecić odbiór mieszkania specjalistom?

Nieustanne życie „w biegu” sprawia, że wygospodarowanie nawet godziny na odbiór wymarzonego mieszkania będzie sukcesem. Jednak okazać się może, że jest to niewystarczający czas. Weryfikacja stolarki okiennej, drzwi, rozmiarów pomieszczeń, nasłonecznienia, sprawdzanie funkcjonalności sprzętów są czynnościami czasochłonnymi. Do tego wymagają światła dziennego, a to znów jest utrudnienie np.: podczas krótkich, zimowych dni. Jeśli znajdą się jakieś usterki należy także wygospodarować czas na negocjacje z deweloperem i spisanie odpowiednich protokołów poprawek. Szczegółowo należy wymienić co zostało znalezione, jak wygląda niezgodność z umową, kiedy zostanie usunięta etc. W nieustannym biegu, gdy musimy zaprowadzać dzieci do przedszkola, szkoły, zajmować się przeprowadzką, transportem mebli, zamówieniami okazuje się, że ciężko nam odebrać samą nieruchomość. Czy warto czynność powierzyć fachowcom?

Inżynier to jednak specjalista

Przede wszystkim inżynier budowlany, które jest desygnowany do obioru naszego mieszkania to ekspert w dziecinie budownictwa mający szalenie sprawne oko. Wie, gdzie mogą pojawić się potencjalne usterki, wady ukryte czy niedociągnięcia. Ma już niezbędne doświadczenie w odbiorze mieszkań i w samych kontaktach z deweloperami. Niestety, ale nie wszyscy inwestorzy budowlani są do końca uczciwi i stosują tańsze zamienniki, licząc na nieświadomość konsumenta, jednocześnie oszczędzając na kosztach budowy.

Bardzo istotną sprawą jest to, że jest to osoba pracująca w fachu, czyli ma czas na odpowiednią weryfikację i nigdzie się jej nie spieszy. Skupiona jest przede wszystkim na jakości usługi odbioru, a nie na szybkim zakończeniu czynności. W świetle dziennym zweryfikuje nie tylko zgodność mieszkania z prawem budowlanym, ale także sprawdzi w detalach wszystkie elementy inwestycji. Sprawne oko zweryfikuje funkcjonalność sprzętów, jakoś płytek, użytego kamienia i takie detale, jak np.:

  • zgodność użytych materiałów według nazw producenta i danych technicznych (połysk, mat),
  • zgodność zastosowania określonych materiałów do wykończenia drewno, aluminium, stal szlachetna,
  • zgodność zastosowanych spoin (listwy, żywica, silikon).

Właśnie dlatego często przydaje się fachowiec. Weryfikuje on nie tylko ogół inwestycji, ale również każdy jej szczegół.

Gdzie szukać specjalistów od odbiorów mieszkań?

Odbiory mieszkań świadczą takie firmy jak https://odbiorymieszkan.info/. Mają oni w swoich szeregach biegłych w sprawach budowlanych i wykończeniu wnętrz. Z wielką dokładnością sprawdzą najdrobniejsze szczegóły inwestycji mieszkaniowej. Do fachowej wiedzy doliczyć należy fachowy sprzęt. Eksperci dokonają pomiarów wszelkich norm przy użyciu specjalistycznych mierników. Będziemy dzięki temu mieli pewność, że nasze nowe mieszkanie jest nie tylko zgodne z umową, ale również bezpieczne.

Korzystanie z usług firmy jest również wygodne, ponieważ są możliwe odbiory mieszkań w Warszawie, Krakowie czy Katowicach. Dodatkowym atutem jest wygodna lokalizacja.

Czy warto zlecić odbiór mieszkania fachowcowi? Na pewno tak, gdyż sprawdzi on mieszkanie pod wieloma względami przy użyciu specjalistycznego sprzętu, zaoszczędzi nasz czas i pieniądze. Dzięki jego interwencji koszty usunięcia usterek przejdą na dewelopera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *