Dlaczego sucha zabudowa zyskuje na popularności?

Dzisiejsi kupujący mają wysokie oczekiwania co do jakości produktu, terminowości i obsługi ze strony deweloperów. Dodając do tego kwestie rosnących cen, jasne jest, że szybka i znacząca transformacja w praktykach związanych z budową jest tu kluczowa. Rozwiązaniem okazała się sucha zabudowa, która pomaga w realizowaniu trwałych, niedrogich, a także przyjaznych dla środowiska projektów.

Czym jest sucha zabudowa?

W technologii suchej zabudowy wykorzystano innowacje w celu ograniczenia zużycia wody i wpływu procesu budowlanego na środowisko. Polega na stosowaniu lekkiej konstrukcji ścian, sufitów i podłóg, na które montowane są płyty łączone podczas instalacji. W technologii suchej zabudowy wznoszone są nie tylko wewnętrzne elementy (np. ściany działowe), ale także elewacja. W tym wypadku konstrukcja nożna może być wykonana z aluminiowych paneli kompozytowych ale też z drewna.

Warto pamiętać o tym, że sucha zabudowa jest 8-10 razy lżejsza niż tradycyjne materiały i pozwala zaoszczędzić do 70% czasu budowy. Szerokość ściany wewnętrznej zbudowanej tą techniką wynosi zaledwie 80 mm w porównaniu ze standardowymi ścianami z cegły 200 mm, co prowadzi do zwiększenia powierzchni pomieszczeń.

Więcej informacji o suchej zabudowie i innych nowoczesnych materiałach budowlanych można znaleźć na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl.

Przyszłość techniki suchej zabudowy

W skali globalnej przewiduje się, że do 2020 r. materiały i elementy wykorzystywane w suchej zabudowie, a także usługi profesjonalistów specjalizujących się w tej dziedzinie, będą warte prawie 80 mld USD! Rosnący trend ma przekroczyć nawet 5% w skali roku i przyspieszać z każdym kolejnym. Oczekuje się, że większość wzrostu będzie pochodzić z Indii i Chin, gdyż to w tych obszarach konieczne jest zastosowanie największych zmian w kontekście wznoszenia nieruchomości.

Wraz z rosnącym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój we wszystkich aspektach budownictwa, sucha zabudowa nazywana jest często „zieloną technologią”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *