Dekoracja okienna o wielu funkcjach w postaci plis

Chociaż coraz więcej osób decyduje się na zakup rolet typu dzień noc, to jednak wielu nadal pozostaje przy plisach okiennych. Zdaje się, że powracają one na nowo do łask, gdyż można zobaczyć je coraz częściej w oknach. Plisy okienne są bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o aranżację okna. Nie tylko odznaczają się wysokimi walorami estetycznymi, ale są także wygodne i łatwe w użyciu. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na ich zakup?

Zalety plis okiennych

Mechanizm działania plis okiennych polega na rozwijaniu się ich z góry na dół, dzięki czemu możliwe jest zdecydowanie, jak duża powierzchnia okna ma zostać zasłonięta. Jako, że plisy są zamontowana na dwóch stelażach, możliwe jest rozsuwanie ich także od dołu do góry, co z pewnością jest dużą wygodą. Są one świetną ochroną przed promieniowaniem słonecznym. Za ich pomocą można zasłonić tylko wybraną część okna. Nie trzeba od razu odcinać się całkowicie od dopływu światła. Z całą pewnością takie rozwiązanie daje dużo swobody. Jeśli nie chcemy, aby już z samego rana budziły nas ostre promienie słońca, wystarczy zasłonić jedynie górną część okna. Potem możemy przesuwać plisę, zgodnie z ruchem wędrującego po niebie słońca. Jak najbardziej można też rozłożyć plisy okienne na całej długości okna, chroniąc się nie tylko przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrza, ale i przed niechcianymi spojrzeniami niepożądanych osób z zewnątrz. Można je nawet ustawić w taki sposób, że będą pełniły funkcję zazdrostki. Plisy okienne stanowią nie tylko oryginalną ozdobę, ale i świetną ochronę prywatności.

Na korzyść plis okiennych przemawia to, że są one łatwe w montażu. Nie trzeba nawet wywiercać żadnych dziur w ramie okna ani też w ścianie. Zaletą tego rozwiązania jest bezinwazyjny montaż. Można zamontować je na każdym oknie. Idealnie sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Mona zamontować je w oknie znajdującym siew sypialni, jadalni, kuchni, łazience czy też nawet na korytarzu. Zaletą plis okiennych jest także to, że w ich przypadku nie ma żadnych prześwitów przy oknach materiału. Został on bowiem ukryty sprytnie w prowadnicach. Posiadają one właściwości termoizolacyjne i wyciszające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *