Czym jest piaskowanie? Co się najczęściej piaskuje?

Piasek do piaskowania musi być odpowiednio oczyszczony i przygotowany. Proces piaskowania służy zazwyczaj do wygładzenia metalowych powierzchni. Z jego pomocą można zdjąć np. starą warstwę farby.

Dzięki piaskowaniu uzyskamy efekt podobny do tego, jaki daje oszlifowanie konkretnej powierzchni. Warto jednak wiedzieć, że używając piasku można uzyskać równiejszą powierzchnię, która dodatkowo będzie od razu przygotowana do malowania. Dzięki piaskowaniu uzyskujemy bowiem odpowiednią szorstkość, która gwarantuje dobrą przyczepność farby.

Piaskowanie pozwala również na pozbycie się uszczerbków na powierzchniach metalowych, spowodowanych korodowaniem. Piaskowanie umożliwia zatem poprawę stanu powierzchni metalowej po tym jak działały na nią niekorzystne czynniki środowiskowe.

Ważne jest jednak aby pamiętać, że po zakończeniu piaskowania, wygładzoną powierzchnię należy jak najszybciej zabezpieczyć. W przeciwnym wypadku możemy być pewni, że bardzo szybko zadziałają czynniki atmosferyczne, niwelując efekty naszej pracy. Chcąc przeprowadzić redukcję uszczerbków, wybierzmy odpowiedni piasek do piaskarki.

Jak wygląda proces piaskowania?

Piasek przeznaczony do piaskowania, umieszcza się w urządzeniu, które pod dużym ciśnieniem kieruje jego strumień na wybraną przez nas powierzchnię. Najważniejsze w przygotowaniu piasku do użycia, jest odpowiednie jego rozdrobnienie i oczyszczenie. Tylko używając odpowiednich materiałów, można osiągnąć pożądane efekty. Pamiętajmy – piasek kwarcowy do piaskowania nie jest wskazany.

Jest on bowiem szkodliwy i może wywoływać choroby pyliczne. Ważne jest również zadbanie o bezpieczeństwo osób pracujących przy procesie piaskowania. Powinny one nosić odpowiednią odzież ochronną, umożliwiającą wentylację. Każdy pracownik musi mieć zapewniony dostęp do świeżego powietrza, umożliwiający zachowanie pełnej koncentracji i skupienia. Dzięki sprzyjającym warunkom pracy, specjaliści będą w stanie świadczyć najwyższej jakości usługi dotyczące piaskowania powierzchni metalowych.

Sprawdź ofertę na: http://gredo.pl/piasek-do-piaskowania/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *