Czy kolor pomieszczeń ma wpływ na naszą codzienną wydajność?

Kolory pomieszczeń mogą w dużym stopniu wpływać na samopoczucie przebywających w nich osób. Czy kolor pomieszczeń wpływa na codzienną wydajność pracowników w biurze?

Kolory pomieszczeń a produktywność

Amerykańscy naukowcy udowodnili, że umiejętnie zastosowane w pomieszczeniach biurowych kolory ścian mogą nie tylko wpływać na samopoczucie pracowników, ale też i oddziaływać na ich produktywność. Potwierdzają to także badania wykonane przez naukowców ze Szwecji oraz badaczy z Wielkiej Brytanii. Wśród barw, które dodają energii, poprawiają kreatywność i stymulują do pracy, naukowcy wymieniają: czerwień, żółć i pomarańcz, natomiast kolory, które poprawiają koncentrację i skupienie to biel, błękit oraz zieleń.

Najmodniejsze w tym sezonie kolory ścian w biurze to miętowa szarość, rozbielony błękit oraz pastelowa żółć. Kolory te wpływają pozytywnie na produktywność pracowników, a także zwiększają ich zadowolenie z wykonywanej pracy. Według szwedzkich badaczy najlepszym kolorem, jakiego można użyć, by podnieść efektywność pracowników, jest niebieski. Ta zimna barwa sprzyja pracy umysłowej, wprowadza także harmonię i spokój.

Jakich kolorów unikać, jeśli chcemy przemalować biuro?

Których kolorów należy unikać podczas malowania biura? Niewskazane jest malowanie całego biura na jeden kolor – powierzchnie do pracy powinny się odróżniać od korytarzy i stref socjalnych. Należy także unikać kontrastów – zastosowanie ostrego różu w połączeniu z jaskrawą żółcią, zamiast ożywić pracowników, może wywoływać u nich niepokój i złe samopoczucie.

Negatywny wpływ na wydajność pracowników mogą mieć niektóre barwy ciepłe – kolory takie jak krzykliwa żółć czy intensywna czerwień, a także szarość. Szary kolor może wywoływać u pracowników znudzenie i poczucie monotonii, z kolei żółć i czerwień mogą nadmiernie pobudzać i denerwować. Jeśli chcemy użyć tych kolorów do pomalowania biura, lepiej postawić na subtelne pastelowe odcienie.

Pomaluj biuro

Dobrą firmę malarską można poznać po wysokiej jakości używanych materiałów, pozytywnych opiniach zadowolonych klientów, a także wieloletnim doświadczeniu oraz chęcią do dzielenia się wiedzą. Te wszystkie cechy doskonale opisują firmę malarską z Wrocławia – Malprof!

Dobra ekipa malarska odświeża: biura, sklepy, gabinety, obiekty przemysłowe, a także różnego rodzaju obiekty o charakterze publicznym. Ma długoletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów malarskich we wnętrzach biurowych i komercyjnych, a także podejście ukierunkowane na potrzeby klienta wyróżnia to przedsiębiorstwo na rynku.

Czy kolor pomieszczeń ma wpływ na naszą codzienną wydajność?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *