Czas na wymianę grilla? Znajdź swojego faworyta

Wymiana grilla to dobry czas na zastanowienie nad wyborem następcy. To również chwila, aby przemyśleć to, czy dotychczasowy sprzęt się sprawdził? Warto rozważyć kwestie zdrowotne, gdyż przyrządzamy potrawy na otwartym ogniu nie tylko dla siebie, ale również dla bliskich. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

Stary wysłużony sprzęt musi ustąpić miejsca nowemu. Sytuacja nieco ekscytująca, bo na rynku mamy do wyboru cały wachlarz sprzętów. Od zwykłych opalanych węglem, przez elektryczne, a kończąc na gazowych. Przywiązanie do tradycyjnego grilla to jedno, ale zagrożenie, jakie to za sobą niesie to drugie. Kolejnym z pytań, jakie musimy sobie postawić, to miejsce, gdzie będziemy korzystać ze sprzętu. Czy będzie to wyłącznie ogród lub inna przestrzeń otwarta? Być może chcemy zaprosić gości i zjeść obiad na tarasie lub balkonie albo po prostu w domu? W tym wypadku w rachubę wchodzą rozwiązania elektryczne lub gazowe. Na co się zdecydować?

Określ potrzeby

Najważniejsze to wiedzieć czego sie chce. Jeśli w głowie mamy natłok myśli to dobrym sposobem będzie zapisanie swoich potrzeb na kartce lub w telefonie. W ten sposób przeglądając oferty w Internecie lub w sklepie stacjonarnym będziemy mieli pod ręką własne wytyczne. To dobry sposób, aby po prostu pamiętać o wszystkim, czego poszukujemy.

Zastanówmy się, gdzie będziemy używać sprzętu. Jeśli tylko w domu to warto poszukać grilla elektrycznego. Jeśli urządzenie wykorzystamy zarówno na tarasie i w ogrodzie to zdecydujmy się na grill gazowy. Dlaczego nietradycyjny? Podczas procesu spalania powstaje wiele szkodliwych substancji w tym rakotwórczych, które przedostają się do jedzenia. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie własnym i bliskich to warto rozważyć opcje nieopalane węglem.

Zmiana pokoleniowa

Dotychczas najbardziej popularnymi grillami były klasyczne podsypywane węglem. Jednak nasze przyzwyczajenia żywieniowe i świadomość w tym zakresie ulegają zmianom. Wiąże się to z tym, że wolimy czegoś odmówić niż świadomie się truć. Tak jest z posiłkami w konwencjonalnych grillach. Dlatego te są coraz częściej wypierane przez modele gazowe. Te z kolei oferują znacznie więcej praktycznych rozwiązań, które przyjmiemy z otwartymi rękoma.

Przykładem takiego wielofunkcyjnego urządzenia jest grill gazowy Weber Genesis II SP-335 GBS. Brzmi jak nazwa statku kosmicznego, ale spokojnie, każdy z nas poradzi sobie z jego obsługą. To sprzęt, który jest zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi oraz łatwy w czyszczeniu. Wszystko to dzięki stali szlachetnej, z której został wykonany. Dodatkowo nie musimy pamiętać o zapałkach czy zapalniczce. Elektroniczny zapłon jest zawsze pod ręką.

Poza głównym rusztem z trzema niezależnymi palnikami, mamy do dyspozycji kuchenkę boczną, na której możemy podgrzać zupę lup przyrządzić sos. Miłośnicy grillowania docenią ruszt. Wykonany jest z żeliwa, ale dodatkowo dla wzmocnienia pokryty został porcelanową powłoką. Ponadto posiada wymienne końcówki, które pozwalają na dopasowanie ich do rodzaju przyrządzanej potrawy. Dzięki temu nasze BBQ będzie wyśmienite. Po więcej informacji warto zajrzeć na stronę producenta.

Czas zadbać o zdrowie i wymienić starego „kopciucha” na nowy grill gazowy. Paleta tych sprzętów jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przydatnym rozwiązaniem jest możliwość dostosowania dodatków do potraw, które najczęściej przygotowujemy. Wymiana grilla to dobry moment, aby świadomie decydować o tym, co jest dla nas najlepsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *