Bramy segmentowe na wymiar, czyli sposób na idealne dopasowanie garażu

Budujesz dom swoich marzeń? Chcesz, aby twój garaż idealnie pasował do reszty projektu, zachowując jednocześnie wysokiej klasy funkcjonalność? Bramy segmentowe na wymiar to rozwiązanie w sam raz dla ciebie. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Brama garażowa segmentowa: co to takiego?

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest brama segmentowa. To rodzaj systemu otwierania bardzo podobny do tradycyjnych bram uchylnych (otwieranie za pomocą uchylenia do góry). Jednak nasze bramy garażowe polegają na instalacji szeregu podłużnych paneli. W miejscu łączenia paneli zaś znajdują się zawiasy z mocnej stali nierdzewnej. Układ ten zabezpieczony jest najwyższej jakości uszczelkami, co ma nieoceniony wpływ na termoizolację. To jest właśnie podstawowy czynnik wyróżniający bramę garażową zaopatrzoną w segmenty. Żaden tradycyjny system nie jest w stanie lepiej ochronić wnętrza garażu przed zimnem. No, chyba że go zamurujesz…

Oszczędność, oszczędność i jeszcze raz oszczędność

Porządna termoizolacja poskutkuje oszczędnością na ogrzewaniu, to fakt. Faktem również jest to, że instalacja bramy segmentowej pozwoli ci zachować właściwie całą przestrzeń użytkową garażu, ponieważ mechanizm otwierania umieszczony będzie na suficie. Zarówno szyny, jak i układ napędowy znajdzie się na suficie właśnie, angażując w ten sposób obszar, który jest zazwyczaj niewykorzystany. To dzięki temu tak wielu właścicieli domów jednorodzinnych (i nie tylko!) decyduje się na montaż bramy garażowej typu segmentowego.

Co więcej, wysokość bramy nie ma tu znaczenia, o ile długość sufitu będzie odpowiednia. W praktyce oznacza to, że możesz zrobić swój garaż nieco wyższy niż to bywa zazwyczaj, co za jakiś czas może okazać się zbawienne. Wystarczy sobie wyobrazić sytuację, w której kupujesz campera albo żaglówkę, dajmy na to, którą poza sezonem warto trzymać w jakimś dobrze zabezpieczonym miejscu. Twój przydomowy garaż może być do tego perfecto ideolo, o ile zadbasz o jego gabaryty podczas budowy. Pozwoli ci to zaoszczędzić jeszcze więcej ciężko zarobionych złotówek, ponieważ konieczność budowania dodatkowego garażu nie będzie już problemem.

Brzmi nieźle, co? Pamiętaj, że wybór konkretnego produktu lub złożenie zamówienia na specyficzny wymiar bramy wymaga stosownych konsultacji. Dlatego warto zajrzeć na stronę https://www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-segmentowe, gdzie znajdziesz fachową poradę oraz cały szereg akcesoriów, drzwi przejściowych, rolet antywłamaniowych i innych ekwipunków, które warto zainstalować nie tyle w garażu, ile w całym domu w ogóle.

Segmentowe bramy garażowe, a komfort użytkowania

Oczywiście, brama segmentowa będzie obojętna na porywy wiatru. To już nie te czasy, w których gospodarz musiał wiązać skrzydło bramy sznurem, żeby wicher jej przypadkiem nie wyrwał z zawiasów. Nowoczesne systemy są dodatkowo wyposażone w zabezpieczenie przeciążeniowe. To mechanizm, który wykrywa przeszkodę – niech to będzie rower dziecka, na przykład – i nie pozwala na zamknięcie garażu. Gdy to się stanie, segmenty cofają się automatycznie do góry. Dzięki temu łatwiej będzie ci usunąć przeszkodę.

Ma to szczególne znaczenie, gdy korzystasz z pilota. Prawdą jest, że do uruchomienia bramy często-gęsto podchodzimy rutynowo. Nawet nie patrzymy na to, co się dzieje za naszymi plecami. Zastosowanie czujników przeciążeniowych pozwoli ci uniknąć utraty sprzętu lub ewentualnych napraw i jednocześnie zagwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, kiedy zechcesz usunąć przeszkodę. Oczywiście w takie rozwiązania będą wyposażone zarówno produkty standardowe, jak i bramy segmentowe na wymiar. O to nie musisz się martwić.

A co powiesz na bramę z oknem?

Jeśli masz takie życzenie, i w bramach garażowych na wymiar mogą znaleźć się okna. Wystarczy tak naprawdę zastąpić kilka segmentów specjalnym rodzajem powierzchni, dzięki której do środka pomieszczenia wpadnie trochę naturalnego światła. Takie okno może być i matowe, i całkiem przeźroczyste – wszystko zależy od twoich preferencji. Miej jednak na uwadze to, że okna przeźroczyste dadzą ci możliwość sprawdzenia, co się dzieje poza garażem bez konieczności otwierania bramy. To może mieć znaczenie zwłaszcza zimą, gdy na zewnątrz ziąb, gdy wieje, a ty w samych kapciach i szlafroku… brrr…

Twoja brama może być czymś pięknym!

Pomijając te wszystkie wartości użytkowe, trzeba nam wspomnieć również i o tym, że współczesne bramy garażowe, segmentowe albo nie, mogą cechować się własną stylistyką. W dzisiejszych czasach wybór jest naprawdę ogromny i jedynym słusznym standardem są twoje indywidualne potrzeby. Dlatego produkujemy bramy w całym spectrum palety RAL. To niemalże 200 kolorów do wyboru. Złoty dąb do domu o charakterze rustykalnym, a może jasny orzech dla elewacji w stylu amerykańskim? No, chyba że interesuje cię nowoczesna architektura, wówczas to gwiezdna szarość mogłaby się okazać ideałem… Jak wspomnieliśmy, to ty decydujesz, jaką chcesz mieć bramę do swojego garażu. Reszta należy do fachowców, których znajdziesz tutaj: https://www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-segmentowe. Nie czekaj więc, kliknij i przekonaj się sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *