Biura do wynajęcia w Krakowie – jak wybrać najlepszą ofertę?

Stolica Małopolski jest doskonałym miejscem do prowadzenia własnego biznesu. Jak wybrać wówczas najlepszą przestrzeń biurową dla swojej firmy?
Kraków to malownicze miasto, które przyciąga nie tylko turystów, ale również przedsiębiorców z różnych zakątków niemalże całego świata. To drugie po Warszawie centrum biznesowe w Polsce, które jest siedzibą wielu popularnych firm.

Duże zainteresowanie Krakowem jako miastem o szerokich perspektywach biznesowych przekłada się również na zwiększone zapotrzebowanie na odpowiednie przestrzenie biurowe. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom przedsiębiorców, deweloperzy z Krakowa co roku oddają im do dyspozycji nowe biura.
W jaki sposób wybrać najlepszą dla swojej firmy przestrzeń biurową w Krakowie? Z jakimi kosztami należy się wówczas liczyć? Sprawdź teraz!

Biura w Krakowie – szeroka gama ofert

Kraków prezentuje pełną gamę ofert wynajmu przestrzeni biurowej. W popularnych serwisach ogłoszeniowych możemy znaleźć nawet ponad 1,3 tysiąca różnych ogłoszeń biur zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta.

Oczywiście, najwięcej zapłacimy za biura w centrum, a także w innych popularnych dzielnicach, które są dobrze skomunikowane z miastem. To zarówno powierzchnie biurowe zlokalizowane w zabytkowych kamienicach, jak również w nowoczesnych, niedawno wzniesionych kompleksach biurowych.

Pełna palta propozycji przekłada się również na zróżnicowane ceny, które rozpoczynają się już od około 30 złotych za metr kwadratowy miesięcznie, natomiast kończą się średnio na około 60 złotych za metr kwadratowy na miesiąc. Do ceny czynszu należy doliczyć także inne opłaty, w tym koszty eksploatacyjne, opłaty za media, czynsz za miejsca parkingowe.

Jak wybrać dobrą przestrzeń biurową w Krakowie?

Przedsiębiorcy zainteresowani wynajmem biur w Krakowie posiadają zatem do dyspozycji oferty zróżnicowane, dlatego też kluczem do znalezienia tej odpowiedniej będzie wstępne określenie własnych wymagań, a także możliwości finansowych.

Jako że każda firma może działać w nieco innej branży, co także posiada przełożenie na inne zapotrzebowanie związane z przestrzenią biurową na wynajem, wyznaczenie głównych warunków jest bardzo pomocne.

Przy poszukiwaniu biura należy zwrócić uwagę na:

  • koszt wynajmu oraz dodatkowe opłaty związane z wynajmem, w tym również kaucja do wpłaty przy podpisywaniu umowy
  • metraż biura na wynajem, w tym także metraż przestrzeni wspólnych do dyspozycji wynajmujących, na przykład hol, magazyn, pomieszczenia socjalne, toalety i inne
  • lokalizacja biura na mapie miasta, kwestie dojazdu i parkowania samochodów oraz dostępna wokół niego infrastruktura
  • rodzaj przestrzeni biurowej – pojedyncze pomieszczenia, przestrzeń typu open space
  • piętro, na którym położone ma być biuro, a także dostęp do windy
  • dostęp do określonych instalacji i innych udogodnień, na przykład szybki internet, sieć monitoringu i system alarmowy, system kontroli dostępu do firmy, system przeciwpożarowy i inne

Warto także wspomnieć, że przedsiębiorcy mogą negocjować warunki wynajmu – najkorzystniejsze można wynegocjować w przypadku wynajmu większej ilości przestrzeni oraz w sytuacji, gdy biuro posiada określone niedogodności, na przykład jest gorzej zlokalizowane, jest mniej ustawne, nie posiada wszystkich udogodnień.

Gdzie szukać przestrzeni biurowej w Krakowie?

Aktualnie przedsiębiorcy najczęściej rozpoczynają poszukiwania biur na wynajem w internecie. W sieci można błyskawicznie zapoznać się z dostępnymi ofertami w różnych typach nieruchomości, w tym także w nowoczesnych, niedawno wzniesionych biurowcach.

Po wybraniu interesujących ofert najlepiej skontaktować się z wynajmującym i umówić się na zobaczenie biura na żywo.

Szukasz dobrego biura w Krakowie? Sprawdź biurowiec CHB 14 przy ulicy Christo Botewa 14. To nowoczesne centrum biurowe udostępniające 4,5 tysiąca metrów kwadratowych biur oraz przestrzenie usługowo-handlowe.

Więcej informacji dotyczących wynajmu przestrzeni biurowej w CHB 14 w Krakowie znaleźć można pod adresem: https://www.chb14.pl/. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *