Odbiór mieszkania ze specjalistą

Na rynku istnieją firmy zajmujące się odbiorami mieszkań. Pomagają w ustaleniu, czy wszystkie elementy opisane w umowie i planie zgadzają się z rzeczywistością. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sobie zarówno nerwów, jak i pieniędzy. Jak wygląda taka współpraca?

Odbiór własnego M to ważna chwila dla wielu z nas. Niezależnie na jakim etapie życia jesteśmy czy dopiero skończyliśmy studia, czy jesteśmy już bardziej ustatkowani, to zakup własnego kąta jest ważnym wydarzeniem. Wiąże się ono zarówno z emocjami, jak i funduszami. To prawdopodobnie największy lub jeden z największych wydatków w naszym życiu. Dlatego zależy nam, aby cały proces od zakupu poprzez wykończenie aż do zamieszkania odbył się bez problemów. Te jednak można spotkać na każdym kroku. Niestety euforyczny stan związany z przekazaniem kluczy, co jest swoją drogą normalne, nie sprzyja krytycznemu myśleniu, które w tym momencie jest bardzo potrzebne. Jest jednak na to sposób.

Kwestie prawne

Prawo to obszerna dziedzina, a wielu ekspertów z tej branży specjalizuje się w jakiś jej wycinkach. Dzięki temu prawnik ma szeroką wiedzę na dany temat i zna wszelkie zawiłości i kruczki, które mogą zostać użyte przeciwko nam. Jak to wykorzystać? Przede wszystkim współpraca z taką osobą pozwoli na wyeliminowanie nielegalnych klauzul z umowy z deweloperem.

Podczas analizy sprawdzana jest sama umowa wraz z załącznikami oraz prospekt informacyjny. Wprawne oko zrewiduje poprawność zapisów, wyłapie błędy oraz treści, które są niezgodne z przepisami prawa. W skrócie oznacza to weryfikację obietnic dewelopera z rzeczywistością. Jeżeli te drastycznie się różnią, to trzeba będzie sprawę omówić i wyjaśnić. Prawnik może również przygotować rekomendacje postanowień do renegocjacji umowy wraz z argumentacją.

Odbiór mieszkania lub domu

Podpisanie umowy z deweloperem o zakupie mieszkania, lub domu to wspaniała chwila. Nie jest tak emocjonująca, jak sam odbiór lokum i dlatego podchodzimy do niej bardziej powściągliwie. Dlatego przekazujemy dokument do weryfikacji prawnej, aby sprawdzić zasadność wszystkich zapisów oraz potwierdzić zgodność z obietnicami dewelopera. To dobry sposób na uniknięcie kłopotów.

Nieco trudniej, bo wiąże się to z większymi emocjami poradzić sobie z odbiorem technicznym apartamentu czy domu. Euforia sprawia, że nie zauważamy defektów, za które w przyszłości przyjdzie nam słono zapłacić, jeśli bezrefleksyjnie podpiszemy protokół zdawczo-odbiorczy. Jest to jednoznaczne z zaakceptowaniem przez nas wszelkich nieprawidłowości, nawet jeśli o nich nie wiemy. W stolicy Wielkopolski odbiory mieszkań Poznań wykonuje zespół specjalistów, których znaleźć można na https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania/poznan.

Inżynierowie oraz inspektorzy budowlani, to osoby, przed którymi ciężko zataić niedociągnięcia i błędy. Wiedzą czego i gdzie szukać oraz na co zwrócić uwagę. Ponadto zweryfikują zgodność mieszkania oraz domu z polskimi normami, umową i projektem. Sprawdzą metraż nieruchomości, zawilgocenia i wszystkie przynależności. Dopilnują, aby wszelkie zgłoszone usterki zostały zapisane przez dewelopera w protokole odbioru. Ponadto wykonują badania termowizyjne, które zalecane są szczególnie dla posiadaczy domów. Specjalistów, którzy pomogą uporać się z powyższymi sprawami, można znaleźć na odbiory mieszkań Gdańsk.

Zamieszkanie w wymarzonym mieszkaniu wymaga odpowiedniego przygotowania i sprawdzenia, czy wszelkie formalności zostały dopełnione. Jeśli chcemy mieć pewność, że deweloper wywiązał się ze swoich obowiązków, to warto poprosić o pomoc specjalistę z branży. Wiedza i doświadczenie, które taka osoba posiada, pomoże wykryć nieprawidłowości. Dzięki temu ciężar potencjalnych kosztów spadnie na dewelopera, a nie na nas. Zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na wykończenie mieszkania.

 

Odbiór mieszkania ze specjalistą
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *