Dlaczego sucha zabudowa zyskuje na popularności?

Dzisiejsi kupujący mają wysokie oczekiwania co do jakości produktu, terminowości i obsługi ze strony deweloperów. Dodając do tego kwestie rosnących cen, jasne jest, że szybka i znacząca transformacja w praktykach związanych z budową jest tu kluczowa. Rozwiązaniem okazała się sucha zabudowa, która pomaga w realizowaniu trwałych, niedrogich, a także przyjaznych dla środowiska projektów.

Czym jest sucha zabudowa?

W technologii suchej zabudowy wykorzystano innowacje w celu ograniczenia zużycia wody i wpływu procesu budowlanego na środowisko. Polega na stosowaniu lekkiej konstrukcji ścian, sufitów i podłóg, na które montowane są płyty łączone podczas instalacji. W technologii suchej zabudowy wznoszone są nie tylko wewnętrzne elementy (np. ściany działowe), ale także elewacja. W tym wypadku konstrukcja nożna może być wykonana z aluminiowych paneli kompozytowych ale też z drewna.

Warto pamiętać o tym, że sucha zabudowa jest 8-10 razy lżejsza niż tradycyjne materiały i pozwala zaoszczędzić do 70% czasu budowy. Szerokość ściany wewnętrznej zbudowanej tą techniką wynosi zaledwie 80 mm w porównaniu ze standardowymi ścianami z cegły 200 mm, co prowadzi do zwiększenia powierzchni pomieszczeń.

Więcej informacji o suchej zabudowie i innych nowoczesnych materiałach budowlanych można znaleźć na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl.

Przyszłość techniki suchej zabudowy

W skali globalnej przewiduje się, że do 2020 r. materiały i elementy wykorzystywane w suchej zabudowie, a także usługi profesjonalistów specjalizujących się w tej dziedzinie, będą warte prawie 80 mld USD! Rosnący trend ma przekroczyć nawet 5% w skali roku i przyspieszać z każdym kolejnym. Oczekuje się, że większość wzrostu będzie pochodzić z Indii i Chin, gdyż to w tych obszarach konieczne jest zastosowanie największych zmian w kontekście wznoszenia nieruchomości.

Wraz z rosnącym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój we wszystkich aspektach budownictwa, sucha zabudowa nazywana jest często „zieloną technologią”.

Dlaczego sucha zabudowa zyskuje na popularności?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *